PODPOWIEDZI:

iPhone 5S i iPhone 5C - nowe wersje popularnego iPhone'a 5

iPhone 5S i iPhone 5C - nowe wersje popularnego iPhone'a 5

Na rynek wkraczają dwie nowe wersje telefonu iPhone 5 - iPhone 5C oraz iPhone 5S. Przyjrzyjmy się dokładnie nowym urządzeniom, które mogą wywołać kolejną rewolucję na rynku smartfonów.

Apple iPhone 5 to niewątpliwie telefon, który może pochwalić się ogromną popularnością. Podobnie może być z dwoma nowymi wersjami tego telefonu - iPhone 5S i iPhone 5C. Ta pierwsza wersja może nawet być uznana za pełnoprawnego następce standardowej "piątki". Model 5C jest za to tańszy i dostępny w wielu wersjach kolorystycznych.

iPhone 5S

Oba smartfony mają pracować na systemie operacyjnym iOS 7, który wprowadza kilka udogodnień i nowości - np. panel sterowania, nową aplikację kamery, szybki i bardzo wygodny dostęp do wyszukiwarki czy dobre wsparcie dla kontrolerów gier.

Różnice pojawiają się przy procesorze i układzie graficznym. Tańsza wersja 5C posiada układ Apple A6 z dwurdzeniowym procesorem Swift o taktowaniu 1,3 GHz, trzyrdzeniowy procesor graficzny PowerVR SGX543MP3. Bardziej zaawansowany model 5S to natomiast 64-bitowy układ Apple A7 oparty na architekturze ARMv8 i procesor graficzny PowerVR SGX554MP4. W obu wersjach będziemy mieli 1 GB pamięci RAM. Jeżeli chodzi o pamięć wbudowaną to 5C zależnie od wersji posiadać będzie 16-64 GB, a 5S od 16 do aż 124 GB. Miłośnicy gromadzenia na smartfonie wielu filmów, muzyki czy aplikacji chyba będą z takiej informacji zadowoleni. Apple zapewnia również, że iPhone 5S umożliwi nam filmowanie z prędkością aż 120 klatek na sekundę, co jest imponującym wynikiem. Zdjęcia zrobimy aparatem 8 mpix. Również bateria w obu wersjach powinna być nieco wydajniejsza.

iPhone 5C 2

To co na rynku smartfonów obecnie odgrywa kluczową rolę to często innowacyjności. W przypadku modelu 5C jakiś rewolucji nie będzie, ale 5S już może nas czymś zaskoczyć. Chodzi bowiem o czytnik linii papilarnych, sprytnie ukryty pod przyciskiem Home. Owy czytnik czy też funkcja nosi nazwę Touch ID, lecz trzeba będzie na nią dłużej poczekać, gdyż nie będzie dostępna od początku. Oby było warto.

Co się zmienia w wyglądzie zewnętrznym? Praktycznie nic. Obie wersje są niemal identyczne do standardowej. Wyświetlacze Retina mają tu przekątną na 4 cale.

Warto również dodać, że iPhone 5S dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Zaletą tańszego 5C jest większa ilość możliwych kolorów obudowy do wyboru.

blog comments powered by Disqus
iPhone 5S i iPhone 5C - nowe wersje popularnego iPhone'a 5