PODPOWIEDZI:

Sharp zdobywcą dwóch nagród CEATEC Innovation Awards. Pięć innowacji Sharp w gronie finalistów konku

Sharp zdobywcą dwóch nagród CEATEC Innovation Awards. Pięć innowacji Sharp w gronie finalistów konku

Na trwających aktualnie w Japonii targach CEATEC JAPAN 2013 ogłoszono zwycięzców CEATEC 2013 Innovation Awards. Wśród nagrodzonych, w dwóch spośród dwunastu kategorii, znalazła się firma Sharp. Nagrody przyznano jej w kategorii Electronic components oraz Industrial Design. Oprócz nagrodzonych produktów w ścisłym gronie finalistów konkursu znalazły się jeszcze trzy inne innowacje marki.

Targi CEATEC 2013 trwają w dniach 1-5 października. To największa impreza branży elektronicznej w Azji. Wzbudza ona ogromne zainteresowanie, gromadząc cyklicznie tysiące zwiedzających – przedstawicieli branży, reprezentantów prasy oraz miłośników elektroniki i nowych technologii.

Sharp

Jak co roku, w ramach imprezy organizowany jest plebiscyt Innovation Awards, podczas którego jury, w którego skład wchodzą dziennikarze prasy amerykańskiej, specjalizujący się w tematyce IT i elektroniki użytkowej, wybierają najbardziej interesujące produkty i rozwiązania.

Sharp

Sharp

Firma Sharp zyskała najwyższe uznanie panelu dziennikarskiego w dwóch kategoriach: Electronic components – za wyświetlacze LCD do tabletów i smartfonów wyposażone w technologię IGZO oraz Industrial Design – za bezramkowe, ultrasmukłe, wielkoformatowe telewizory LCD 4K.

Sharp

Sharp

Innowacje marki Sharp znalazły się także w wąskim gronie finalistów, pretendujących do nagród Innovation Awards. W kategorii Smart Community wyróżniono Smart Heart Sweet Home – inteligentne mieszkanie, wyposażone w zaawansowane technologicznie i przyjazne środowisku urządzenia Sharp.

Sharp

Sharp

W kategorii Health & Household – do tytułu Innovation Awards nominowano Diagnostic Chair – dedykowany dla seniorów fotel pozwalający mierzyć podstawowe parametry, t. j.: ciśnienie, wagę, czy temperaturę. Urządzenie wyposażone jest w szereg technologii, mających ułatwić monitorowanie stanu zdrowia użytkowników, łącznie z możliwością przesyłania danych on-line do lekarza prowadzącego.

Finalistą w kategorii Industrial Design, w której Sharp zdobył najwyższy tytuł, znalazł się także wyświetlacz LCD Sharp, dedykowany do centrów handlowych, będący jednocześnie lustrem i monitorem emitującym obrazy - Mirror Display.

Wszystkie kategorie, w których przyznano nagrody Innovation Awards to: Grand Prix, Special Award: Smart Mobility,

Home entertainment, Electronic components, Digital imaging, Computing and networking, Software, Mobile

technology, Transportation, Health and Household , Smart community, Industrial Design.

Szczegółowa lista zwycięzców oraz finalistów znajduje się na stronie www.ceatec.com

Zwycięzcy: https://www.ceatec.com/en/event/event04_02_03.html

Finaliści: https://www.ceatec.com/en/event/event04_02_02.html­­­­

Informacje o firmie Sharp
Firma Sharp jest liderem w badaniach i rozwoju najnowocześniejszych produktów elektronicznych. Oferta elektroniki użytkowej obejmuje telewizory LCD, zestawy audio oraz tzw. białe AGD (np. chłodziarko-zamrażarki i kuchenki mikrofalowe), a także oczyszczacze powietrza. Nowe rozwiązania, takie jak kuchenki Steamwave (kuchenki mikrofalowe z funkcją gotowania na parze 3 w 1), technologia Quattron w telewizorach LCD oraz technologia jonów Plasmacluster używana w urządzeniach AGD, podkreślają innowacyjny profil firmy. Jednym z filarów filozofii firmy Sharp jest poszanowanie środowiska, co odzwierciedla się w sposobie projektowania i wytwarzania wszystkich produktów. Przyjazne dla środowiska surowce, niskie zużycie energii i możliwości recyklingu to dla Sharp priorytety.

blog comments powered by Disqus
Sharp zdobywcą dwóch nagród CEATEC Innovation Awards. Pięć innowacji Sharp w gronie finalistów konku