PODPOWIEDZI:

Windows 8.1 jest już dostępny!

Windows 8.1 jest już dostępny!

Od dzisiejszego dnia jest już dostępny system operacyjny Windows 8.1, czyli następca Windowsa 8. Niesie on ze sobą sporo nowości i udogodnień. Windows 8.1 jest również dostępny w wersji pudełkowej. Warto zaznajomić się z tą wersją, dzięki naszemu newsowi.

Duże możliwości personalizacji

Znacznie ulepszony i wciąż konfigurowalny ekran Start ze zmiennymi rozmiarami kafelków, dodatkowymi, ciekawymi motywami tła i kolorami sprawia, że każde urządzenie Windows może mieć wygląd, który najbardziej trafia w nasze gusta. Można również wybrać opcję pracy naszego systemu — na „kafelkowym” ekranie Start czy na znajomym pulpicie.

Znane funkcje i łatwa nawigacja

Windows 8.1 to powrót przycisku "Start". Widok „Wszystkie aplikacje” wyświetli je jednocześnie, zapewniając bardzo łatwy i wygodny dostęp do rekomendacji nowych aplikacji oraz do aplikacji Pomoc i wskazówki, które pomogą nam zaznajomić się z nowym systemem i jego funkcjami.

Ulepszone wyszukiwanie

Funkcjonalne wyszukiwanie nazwane Bing Smart Search to bardzo łatwy sposób znajdowania informacji w urządzeniu lub w sieci w jednym widoku. Wystarczy dotknąć palcem albo zacząć pisać na ekranie Start, a Smart Search odnajdzie to, co trzeba niezależnie czy jest to potrzebny nam dokument, ulubiona aplikacja czy witryna internetowa.

Windows 8.1

Szeroka gama aplikacji i usług na ekranie Start

Windows 8.1 narzędzie idealne dla osób ceniących wygodę i szybkość dostępu do danych aplikacji. Na ekranie Start znajduje się sporo aplikacji i usług, dzięki którym użytkownicy mogą w wygodny sposób robić to, co lubią najbardziej lub w danej chwili potrzebują, na przykład rozmawiać z bliskimi przez Skype, czytać wiadomości w aplikacji Poczta, oglądać filmy i seriale telewizyjne, tworzyć i edytować w pakiecie Office, szukać nowych przepisów w aplikacji Bing Food and Drink. Windows 8.1 zawiera też przeglądarkę Internet Explorer 11 (IE11), która jako jedyna została zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach dotykowych. Od teraz korzystanie z urządzeń dotykowych będzie niezwykle szybkie i intuicyjne.

Wielozadaniowość i produktywność są świetnie zoptymalizowane. Możemy wyświetlić i używać obok siebie nawet cztery aplikacje, które będą znajdować się koło siebie.

Dzięki SkyDrive nasze pliki będą zawsze pod ręką — w dowolnym miejscu i na każdym urządzeniu. Dzięki wbudowanym funkcjom SkyDrive’a użytkownicy mogą tworzyć, edytować, zapisywać i udostępniać pliki zawsze i wszędzie, bez względu na to, z jakiego typu urządzenia korzystają.

Również wygląd sklepu Windows jest w nowej wersji 8.1 dużo bardziej atrakcyjny dla oka. Dzięki niemu szybko wyszukamy pozycje, które nas interesują i zapoznamy się z ich cechami. warto zaznaczyć, ze wsparcie w przypadku aplikacji jest wręcz idealne - są one na bieżąco aktualizowane.

Jak widać nowa aktualizacja Windows 8.1 niesie ze sobą szereg korzyści jeszcze bardziej zwiększając funkcjonalność nowego systemu. Fani dotykowych urządzeń powinni być bardzo zadowoleni. Również rynek tych urządzeń może w najbliższym czasie się znacznie rozwinąć, mając na uwadze nową aktualizację i plusy jakie posiada.

blog comments powered by Disqus
Windows 8.1 jest już dostępny!