PODPOWIEDZI:

Przenośne mini telewizory Bravia

Przenośne mini telewizory Bravia

Świat stale zmierza do szeroko pojętej minimalizacji. Otóż dzisiejsze komputery przenośne są wręcz anorektyczne i nierzadko ich waga oscyluje w granicach 1kg. Podobnie jest z telewizorami – niegdyś wielkie, ciężkie i drewniane pudła ważyły po kilkadziesiąt kilogramów, wyglądały, co najmniej jak szafa dwudrzwiowa, a telewidz mógł cieszyć się jedynie widokiem czarno-białych, niemych filmów.

Dzisiejsza technika tworzy ultracienkie telewizory plazmowe, które, pomimo iż są znacznych rozmiarów ważą niewiele. Z kolei po drugiej stronie stoją przenośne mini telewizorki, których gabaryty są niewiele większe od przeciętnej nawigacji GPS.

bravia

Pisząc o mini telewizorach chcę nawiązać do przyjemnej dla oka, minimalistycznej Bravii wyprodukowanej przez światowego potentata – firmę Sony. Model Sony Bravia 1Seg XDV-S700 – bo o nim mowa, posiada 0.5cm grubości i waży niewiele powyżej 20 dekagramów (dokładnie 221 gram) – dokładne wymiary – 168×95x18mm. Ekran urządzenia ma przekątną 5 cali, oraz wyświetla pliki w rozdzielczości WQVGA 480x272 pikseli. To jeszcze nie koniec – na pokładzie urządzenie producent umieścił 2GB pamięci, radio FM/AM i tuner TV. Jak przystało na model przenośny, Bravia posiada dosyć dobrą i wytrzymałą baterie, która jak twierdzi producent wytrzyma aż 6.5 nieprzerwanego oglądania filmów i/lub 27 godzin ciągłego słuchania muzyki.

bravia

Model jest w kolorze czarnym i białym od października 2009 roku.

blog comments powered by Disqus
Przenośne mini telewizory Bravia