PODPOWIEDZI:

NVIDIA Tesla K40 - najnowocześniejszy akcelerator graficzny od nVidii

NVIDIA Tesla K40 - najnowocześniejszy akcelerator graficzny od nVidii

Firma nVidia z dumą zaprezentowała właśnie swój nowy, bardzo wydajny akcelerator graficzny, który nazywa się NVIDIA Tesla K40. Zapewni on ogromną wydajność w zastosowaniach naukowych, inżynieryjnych, obliczeniach wysokowydajnych (HPC) oraz aplikacjach biznesowych. Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu i technologii.

Na wstępie warto zaznaczyć, że nowo wprowadzony akcelerator Tesla K40, ma dwukrotnie więcej pamięci niż jego poprzednik, czyli Tesla K20X. Skutkuje to wzrostem wydajności o 40%! Tesla K40 będzie się więc idealnie nadawał do dużych zbiorów danych oraz wielkoskalowych badań naukowych. Obsługuje on również technologię NVIDIA GPU Boost, która umożliwia przekształcenie zapasu mocy w dodatkową wydajność.

Architektura obliczeniowa nowego akceleratora to NVIDIA Kepler. Jest to najszybsza i najwydajniejsza energetycznie architektura obliczeniowa.

NVIDIA Tesla K40 2

Poznajmy parę opinii na temat nowego akceleratora:

„Akceleratory graficzne stały się codziennością w branży obliczeń wysokowydajnych i w superkomputerach, umożliwiając inżynierom i naukowcom tworzenie nowoczesnych rozwiązań oraz dokonywanie odkryć naukowych”, powiedział Sumit Gupta, dyrektor generalny ds. akceleratorów obliczeniowych Tesla w firmie NVIDIA. „Dzięki przełomowej wydajności i zwiększonej pojemności pamięci akceleratora graficznego Tesla K40, przedsiębiorstwa mogą szybko przetworzyć ogromne ilości danych wygenerowanych przez aplikacje wielkoskalowe.”

„Akceleratory graficzne Tesla K40 GPU pomogą naukowcom przetworzyć ogromne ilości danych, a złożone i wielkoskalowe wizualizacje z pewnością pozwolą na uzyskanie wielu interesujących informacji”, powiedział Kelly Gaither, dyrektor ds. wizualizacji w ośrodku TACC. „Dzięki akceleratorom graficznym NVIDIA, Maverick zapewni naukowcom możliwość interaktywnej pracy nad rozwiązaniem najbardziej złożonych problemów naukowych.”

Najważniejsze cechy akceleratorów graficznych Tesla K40 to:

  • 12 GB ultraszybkiej pamięci GDDR5, która pozwala przetwarzać dwukrotnie większe zbiory danych, a tym samym umożliwia szybką ich analizę.
  • 2,880 rdzeni CUDA do obliczeń równoległych, które dziesięciokrotnie przyspieszają działanie aplikacji w porównaniu do zastosowania samego procesora centralnego.
  • Funkcja Dynamic Parallelism pozwala na dynamiczne tworzenie nowych wątków przez istniejące wątki procesorów graficznych, tym samym ułatwiając i przyspieszając analizę adaptacyjnych oraz dynamicznych struktur danych.
  • Obsługa PCIe 3 generacji sprawia, że dane mogą być przesyłane dwukrotnie szybciej w porównaniu z technologią PCIe 2 generacji.

NVIDIA Tesla K40

NVIDIA Tesla K40 jest już dostępna w sprzedaży, a wielu producentów serwerów już zapowiedziało, że w ich ofercie nowy akcelerator również się znajdzie.

blog comments powered by Disqus
NVIDIA Tesla K40 - najnowocześniejszy akcelerator graficzny od nVidii