PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

Konsole nowej generacji murowanym hitem

Konsole nowej generacji murowanym hitem

Portal Okazje.info informuje, że konsole nowej generacji staną się na naszym oraz światowym rynku hitem. XBOX ONE już pojawił się w wybranych krajach, a jego premierze towarzyszyły bardzo długie kolejki. Poznajcie garść statystyk i preferencji względem konsol obecnej, jak i nowej, ósmej generacji.

Na naszym rynku nie było jeszcze premier konsol nowej generacji (PS 4 29 listopada, Xbox One w roku 2014), ale ich promocja trwa w najlepsze i zwracają one naszą uwagę. Trwa wielka rywalizacja między firmami Sony i Microsoft. Poznajcie parę statystyk, które pokażą co jest u nas najpopularniejsze.

Czym kierujemy się wybierając konsolę?

Według portalu Okazje.info przy wyborze konsoli kierujemy się głównie jej producentem (59%). Ten filtr jest zdecydowanie najpopularniejszy. Drugie miejsce to cena (18%). Następnie mamy ranking najpopularniejszych modeli dostępny w serwisie (16%). Inne preferencje to natomiast 7%.

PlayStation 4

Top Producenci

Warto też poznać najpopularniejszych obecnie producentów. Obecnie zdecydowanie wygrywa Sony, mające 38%. Drugi jest Microsoft, z wynikiem 24%. Trzecie miejsce należy do marki Overmax mającej 22%. Reszta pozycji już znacząco odstaje popularnością od czołowej trójki.

Preferencje cenowe

Dowiedzmy się też ile najczęściej wydajemy na konsole do gier. Najpopularniejsze przedziały cenowe to 100-200 zł oraz 500-700 zł. Nastepnie mamy 200-300 zł. Również bardzo budżetowe konsole do 100 zł są popularne. Innym przedziałem z czołówki jest także 700-1000 zł.

xbox one

Ósma generacja konsol

Teraz czas na bardzo ciekawe zestawienie. Uwzględnia ono bowiem konsole nowej generacji i ich popularność według serwisu Okazje.info. Zdecydowanym liderem jest tu konsola PlayStation 4, która ma aż 77%. Dużym przegranym jest Xbox One posiadający tylko 16,7%. Kolejne miejsca już sporo tracą do czołowej dwójki. Trzecie jest Nintendo 3DS XL, mające zaledwie 3,8%.

Najpopularniejsze gry

Prześledżmy jeszcze najpopularniejsze tytuły na konsole oraz komputery. Na PC triumfuje GTA San Andreas, na PS 3 Assassin’s Creed IV Black Flag, na Xboxa 360 GTA V, na PSP Vita oraz PS 4 - Fifa 2014, a na Xboxa One, Dead Rising 3.

Jak widać z powyższych statystyk, firma Sony i konsola Playstation 4 wygrywają na naszym rynku. Można jednak sądzić, że statystyki mogą znacząco zmienić się po premierach obu najnowszych konsol i kto wie, jak wtedy będą wyglądać.

blog comments powered by Disqus
Konsole nowej generacji murowanym hitem