PODPOWIEDZI:

Konsole nowej generacji murowanym hitem

Konsole nowej generacji murowanym hitem

Portal Okazje.info informuje, że konsole nowej generacji staną się na naszym oraz światowym rynku hitem. XBOX ONE już pojawił się w wybranych krajach, a jego premierze towarzyszyły bardzo długie kolejki. Poznajcie garść statystyk i preferencji względem konsol obecnej, jak i nowej, ósmej generacji.

Na naszym rynku nie było jeszcze premier konsol nowej generacji (PS 4 29 listopada, Xbox One w roku 2014), ale ich promocja trwa w najlepsze i zwracają one naszą uwagę. Trwa wielka rywalizacja między firmami Sony i Microsoft. Poznajcie parę statystyk, które pokażą co jest u nas najpopularniejsze.

Czym kierujemy się wybierając konsolę?

Według portalu Okazje.info przy wyborze konsoli kierujemy się głównie jej producentem (59%). Ten filtr jest zdecydowanie najpopularniejszy. Drugie miejsce to cena (18%). Następnie mamy ranking najpopularniejszych modeli dostępny w serwisie (16%). Inne preferencje to natomiast 7%.

PlayStation 4

Top Producenci

Warto też poznać najpopularniejszych obecnie producentów. Obecnie zdecydowanie wygrywa Sony, mające 38%. Drugi jest Microsoft, z wynikiem 24%. Trzecie miejsce należy do marki Overmax mającej 22%. Reszta pozycji już znacząco odstaje popularnością od czołowej trójki.

Preferencje cenowe

Dowiedzmy się też ile najczęściej wydajemy na konsole do gier. Najpopularniejsze przedziały cenowe to 100-200 zł oraz 500-700 zł. Nastepnie mamy 200-300 zł. Również bardzo budżetowe konsole do 100 zł są popularne. Innym przedziałem z czołówki jest także 700-1000 zł.

xbox one

Ósma generacja konsol

Teraz czas na bardzo ciekawe zestawienie. Uwzględnia ono bowiem konsole nowej generacji i ich popularność według serwisu Okazje.info. Zdecydowanym liderem jest tu konsola PlayStation 4, która ma aż 77%. Dużym przegranym jest Xbox One posiadający tylko 16,7%. Kolejne miejsca już sporo tracą do czołowej dwójki. Trzecie jest Nintendo 3DS XL, mające zaledwie 3,8%.

Najpopularniejsze gry

Prześledżmy jeszcze najpopularniejsze tytuły na konsole oraz komputery. Na PC triumfuje GTA San Andreas, na PS 3 Assassin’s Creed IV Black Flag, na Xboxa 360 GTA V, na PSP Vita oraz PS 4 - Fifa 2014, a na Xboxa One, Dead Rising 3.

Jak widać z powyższych statystyk, firma Sony i konsola Playstation 4 wygrywają na naszym rynku. Można jednak sądzić, że statystyki mogą znacząco zmienić się po premierach obu najnowszych konsol i kto wie, jak wtedy będą wyglądać.

blog comments powered by Disqus
Konsole nowej generacji murowanym hitem