PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Measy A2W - czyli jak strumieniować multimedia

Measy A2W - czyli jak strumieniować multimedia

Dzisiejsza technologia pozwala smartfonom na odtwarzanie filmów w jakości HD, granie w zaawansowane gry i obsługiwanie kilku aplikacji jednocześnie. Jednak czasami obsługa multimediów na stosunkowo niewielkim wyświetlaczu tabletu lub smartfona jest zwyczajnie mało praktyczna. Measy A2W wykorzystując system strumieniowania multimediów Mircast, przenosi obraz ze smartfona wprost na ekran telewizora.

Dzięki technologii Miracast możemy przenieść obraz z ekranu smartfona wprost na telewizor HD. Może to być nawet film w jakości 1080p z dźwiękiem w standardzie 5.1. Połączenie odbywa się bezprzewodowo, pomiędzy telewizorem z wpiętym donglem i urządzeniem mobilnym. Użytkownik może strumieniować filmy z tabletu do odbiornika i na odwrót.

Measy A2W

Podczas strumieniowania gier, urządzenie mobilne może służyć jako kontroler, co pozwala skupić się na rozgrywce, bez odrywania oczu od telewizora. Ta wiadomość bez wątpienia ucieszy zapalonych graczy.

Klonowanie obrazu nie jest jednak zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń mobilnych. Pozwala na współpracę również z systemami operacyjnymi Windows 7 i 8 oraz OS X, dzięki czemu obraz z ekranu komputera będzie bezprzewodowo przekazywany do telewizora. Funkcja ta może być szczególnie przydatna w sytuacji, gdy nie mamy projektora, a chcemy pokazać np. prezentację multimedialną.

Measy A2W

Użytkownicy urządzeń mobilnych mogą obsługiwać A2W za pomocą dedykowanych aplikacji EZAir i EZCast. EZAir działa podobnie jak Apple AirPlay -pozwala ona
bezprzewodowo przesłać filmy, zdjęcia i muzykę z iPada, iPhone’a lub iPoda Touch na ekran telewizora. Aplikacja EZCast skierowana jest do użytkowników Androida i funkcjonuje analogicznie.

Dongle Measy A2W potrafi pracować także w trybie DLNA, umożliwiając współdzielenie plików multimedialnych, w obrębie sieci lokalnej.

Measy A2W jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Android, iOS, OS X oraz Windows 7 i 8. Współpracuje też ze smartfonami posiadającymi certyfikat HDCP TX/RX (Apple, LG, Samsung, Sony).

Measy A2W

Do Measy A2W dołączony jest zasilacz i płyta ze sterownikami. Cena urządzenia to ok. 120 zł. Producent udziela na nie 24-miesięcznej gwarancji.

Link do aplikacji EZAir:

https://itunes.apple.com/us/app/ezcast/id677053215?mt=8

Link do aplikacji EZCast:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actionsmicro.ezcast

blog comments powered by Disqus
Measy A2W - czyli jak strumieniować multimedia