PODPOWIEDZI:

Wyniki sprzedażowe PlayStation 4 oraz usługa PlayStation Now

Wyniki sprzedażowe PlayStation 4 oraz usługa PlayStation Now

Konsola ósmej generacji - Sony PlayStation 4 - już na dobre weszła na rynek i to z wielkim hukiem. Producent właśnie opublikował wyniki sprzedażowe swojego nowego dzieła oraz gier, które na nie powstają. Jest także zapowiedź nowej usługi PlayStation Now. Zapoznajcie się z naszym newsem, który wyjawi więcej szczegółów.

Na naszym portalu pojawiało się już parę materiałów, które potwierdzały bardzo wysoką popularność konsoli PlayStation 4 oraz gier, które na nią powstają. Przyjrzyjmy się liczbą. Sony ogłosiło, że sprzedaż systemu rozrywki PlayStation 4 przekroczyła 4,2 miliona egzemplarzy do 28 grudnia 2013 roku. Jest imponujący wynik.

Okres świąteczny bardzo sprzyjał sprzedaży konsoli, a przede wszystkim gier na niej dostępnych. Ich wynik sprzedażowy osiągnął liczbę 9,7 miliona egzemplarzy w sklepach na całym świecie i pobrań cyfrowych w PlayStation Store. Najpopularniejszymi grami były Call of Duty: Ghost, Assassin’s Creed IV Black Flag, Battlefield 4 oraz FIFA 14 i Shadow Fall.

Warto też wspomnieć o wielu subskrypcjach PlayStation Plus. Mocną stroną nowej konsoli od Sony, są rozwinięte funkcje społecznościowe. Do dziś z systemów PS4 udostępniono ponad 1,7 miliona transmisji na platformach takich jak Twitch i Ustream.

PlayStation 4

Usługa PlayStation Now

Sony nie spoczywa na laurach i zamierza wprowadzić nową usługę PlayStation Now. Zaoferuje ona szeroki wachlarz popularnych tytułów z PlayStation 3, w które początkowo będzie można grać na systemach PlayStation 4 oraz PS3, a następnie na systemie PlayStation Vita. Streamowanie gier będzie także możliwe na wielu innych urządzeniach z dostępem do internetu.

PlayStation Now daje nam więc sporo możliwości streamowania gier. Na tym wszystkim najbardziej zyskają gracze, którzy będą mogli wypróbować całą masę gier. PS Now jest do dyspozycji na odbywających się targach CES 2014 w Las Vegas.

blog comments powered by Disqus
Wyniki sprzedażowe PlayStation 4 oraz usługa PlayStation Now