PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

VideoNews #15 - Premiera smartfona LG G Pro 2, III. część Wiedźmina oraz smartwatch HTC

VideoNews #15 - Premiera smartfona LG G Pro 2, III. część Wiedźmina oraz smartwatch HTC

Większość z Was zapewne ogląda w tym momencie Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014, oczekując na złoty medal olimpijski Kamila Stocha lub innych polskich skoczków. Tych, którzy mają chwilę wolnego czasu zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinak VideoNews-ów. Znajdziecie w nim informacje o premierach m.in. nowego smartfona LG G Pro 2 oraz gry Child of Ligh. Dodatkowo opowiem Wam o planach HTC dot. smartwatcha oraz o planach dot. Trzeciej części Wiedźmina. Zapraszam do oglądania i komentowania...


Przeczytaj więc poniżej...

Chromebook Toshiba CB30-A3120

Coraz więcej firm zaczyna ponownie inwestować w Chrome OS. Tym razem chodzi o Toshibę, która zaprezentowała model CB30-A3120. Najnowszy Chromebook został wyposażony w 13,3-calową matrycę HD TruBrite TFT o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Sprzęt jest zdecydowanie mobilny, bowiem całość zamknięto w obudowie o grubości 20,3 mm, a waga urządzenia wynosi 1,5 kg. Laptop napędzany jest przez 2-rdzeniowy procesor Intel Celeron 2955U taktowany zegarem 1,4 GHz, zintegrowany układ graficzny, 2 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 16 GB. Wbudowany akumulator zapewnić ma czas pracy bez ładowania do 9 godzin. Urządzenie wyceniono na 299 $.

Chromebook Toshiba CB30-A3120

Smartwatch od HTC

W ubiegłym roku rozpoczął się bum na urządzenia do noszenia na ciele. Jednakże wielu potężnych graczy na rynku mobilnym jeszcze nie zdecydowało się zainwestować w segment wearables. Potwierdzają się jednak pogłoski jakoby już niedługo swojego smartwatcha zaprezentować miała firma HTC.

Smartwatch od HTC

Współzałożycielka tajwańskiej firmy przyznała w wywiadzie, że sprzętom tego typu przyglądają się już od wielu lat, ale nie zdecydowali się wprowadzić swoich projektów w życiu ze względu na podstawowy problem – czas pracy bez ładowania. HTC musi naprawdę zaskoczyć, bowiem jest już jednym z ostatnich producentów, którzy w swojej ofercie nie posiadają jeszcze zegarka czy inteligentnej opaski.

Premiera smartfona LG G Pro 2

Pod koniec stycznia firma LG potwierdziła, że podczas tegorocznego Mobile World Congress zostanie zaprezentowany smartfon G Pro 2. Z każdym dniem, który zbliża nas do MWC, poznajemy coraz więcej szczegółów na temat tego telefon. Ostatnio na swoim oficjalnym blogu firma LG poinformowała, że nowa słuchawka zostanie wyposażona w 13-megapikselowy aparatz udoskonaloną technologią stabilizacji obrazu OIS Plus. Co więcej kamera ma pozwalać na nagrywanie materiałów w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Przedni aparat będzie natomiast posiadał rozdzielczość 2,1 Mpix.

Premiera smartfona LG G Pro 2

Dodatkowo zdecydowano się w końcu zmniejszyć ramkę do absolutnego minimum czyli 0,4 mm. W rezultacie stosunek powierzchni ekranu do całego panelu przedniego ma wynosić 77 %. Nie znamy jeszcze rozmiaru, ani rozdzielczości ekranu. LG tym razem chce też postawić na dźwięk. I tak w LG G Pro 2 zamontowany ma zostać system audio o mocy 1 W, co byłoby wynikiem najlepszym na rynku smartfonów. Wedle niepotwierdzonych jeszcze doniesień sercem nowego telefonu koreańskiego producenta ma zostać czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800, wspomagany przez 3 GB pamięci operacyjnej. Oficjalna premiera LG G Pro 2 ma odbyć się na targach MWC 2014, które odbędą się w dniach 24-27 lutego w Barcelonie.

Nowy Firefox Launcher od Mozilla

Podczas konferencji InContext, fundacja Mozilla zaprezentowała nowe narzędzie dla smartfonów z system Android. Chodzi dokładniej o niestandardowy interfejs o nazwie Firefox Launcher. Jego zadaniem jest zwiększenie intuicyjności obsługi i dodanie „inteligentnego” wyszukiwania, jak również modyfikacja wyglądu czystego systemu.

Nowy Firefox Launcher od Mozilla

Nakładka ma dawać użytkownikowi propozycje aplikacji i multimediów, które zdaniem Mozilli najbardziej są w danym momencie przydatne. Całość opierać ma się na zasadzie skojarzeń pory dnia, czy aplikacji z daną akcją. Np. Poranek – budzik, Facebook – wiadomości.

Data premiery gry - Child of Light

Ubisoft i ekipa deweloperów są już gotowi do podania dokładnej daty wydania gry Child of Light. Ogłoszeniu towarzyszy nowy zwiastun, który prezentuje najważniejsze cechy gry. Child of Light to platformówka z walką w systemie tur, systemem craftingu, możliwością eksploracji rozległego świata, czy ponad 200 umiejętnościami do odblokowania.

Data premiery gry - Child of Light

Te wszystkie szczegóły ujawnia nam nowy trailer gry, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że termin premiery został ustalony na 30 kwietnia bieżącego roku. Child of Light zmierza na platformy PC, PS3, PS4, X360, Xbox One i Wii U. Francuski wydawca ustalił cenę na 12 funtów. Według wcześniejszych doniesień gra zaoferuje ponad 10 godzin zabawy oraz kilka zakończeń.

Informacje o grze Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

Pozostajemy w tematyce gier francuskiego koncernu, ale teraz parę słów na temat ich kultowej już serii. W zeszłym tygodniu Ubisoft zdradził, że Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry, jeden z wydanych już dodatków DLC czwartej odsłony serii, będzie sprzedawane jako osobna gra. Produkcja zostanie wydana na PlayStation 3 i PlayStation 4 już 19 lutego 2014 roku, natomiast pecetowcy muszą poczekać do 25 lutego. Nie ma żadnej wzmianki od platformach Xbox, oznacza więc to, że gra pojawi się na nich z dużym opóźnieniem, albo wcale. Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry okazało się najbardziej rozbudowanym dodatkiem ze wszystkich wydanych na potrzeby serii Assassin’s Creed.

Informacje o grze Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry

Akcja przenosi nas piętnaście lat po wydarzeniach zaprezentowanych w Black Flag. Jest to zupełnie nowe miejsce, w którym czeka na nas aż 9 misji. W tej chwili dodatek kosztuje około 50 zł, ile będzie trzeba zapłacić za samodzielną edycje jeszcze nie wiadomo.

Trzecia część Wiedźmina

Teraz ważna informacja dla fanów Wiedźmina. Twórcy czyli CD PROJEKT RED oraz firmy Agora i CDP.pl nawiązały współpracę przy sprzedaży trzeciej odsłony serii na terenie Polski. Agora ma być odpowiedzialna za stworzenie kampanii promocyjnej, natomiast dystrybucją zajmie się CDP.pl. To już drugi raz kiedy Agora została polskim współwydawcą gier z serii Wiedźmin.

Trzecia część Wiedźmina

Korzystając ze wspólnych doświadczeń oraz połączonych budżetów reklamowych Grupa CD PROJEKT i Agora zamierzają przygotować wyjątkową kampanię reklamową, która docelowo ma stać się wyznacznikiem standardów w polskiej branży gier wideo.

Nowoczesne implanty

Na pewno widzieliście już implanty sterowane myślami, ale jak do tej pory nie było możliwości spowodowania, aby za pomocą protezy można było odczuwać dotyk. Jednak teraz, jest już to możliwe. Grupa europejskich naukowców dokonała tego wszczepiając w nerw w kikucie Dennisa Sørensena elektrody, które współdziałają z mechaniczną protezą przywracając mu utracony zmysł.

Nowoczesne implanty

W protezie umieszczono czujniki podłączone do komputera, który potrafi w czasie rzeczywistym przechwycić wszelkie wychwytywane przez nie bodźce i przetworzyć je na impulsy nerwowe wysyłane do mózgu. Cały mechanizm działa na tyle dobrze, że Dennis nie tylko jest w stanie rozpoznawać kształty dotykanych obiektów, ale również materiał z jakiego są wykonane. Na razie urządzenie nie jest jednak zbyt poręczne lecz i tak jest to ogromny przełom w medycynie.

To wszystko w tym odcinku VideoNews. Czekam na Wasze komentarze pod materiałem. Do usłyszenia za tydzień.

blog comments powered by Disqus
VideoNews #15 - Premiera smartfona LG G Pro 2, III. część Wiedźmina oraz smartwatch HTC