PODPOWIEDZI:

VideoNews #19 - Dark Souls II, Call of Duty, Samsung Gear Fit...

VideoNews #19 - Dark Souls II, Call of Duty, Samsung Gear Fit...

W kolejnym odcinku VideoNewsów znajdziecie informacji nt. premier gier Dark Souls II, Call of Duty i Dishonored 2. Zobaczycie również "przecieki" nt. wyglądu następcy smartfona HTC One. Zapraszam do oglądania i komentowania...

Premiera Dark Souls II

Polscy gracze nie mogą doczekać się premiery Dark Souls II i sami zdecydowali się na przygotowanie serii filmików prezentujących walki PvP. Jednakże wyjątkowość tego przedsięwzięcia polega na tym, że zamiast materiałów z gry, mamy tutaj do czynienia z nagraniami live-action z udziałem bractwa rycerskiego. Seria została została zatytułowana Argus z Astory. Tytułowy główny bohater nieoczekiwanie stał się nieumarłym i dobrowolnie udał się na wygnanie.

Premiera Dark Souls II

Po długiej wędrówce dotarł do Anor Londo. Usłyszał tam głos Gwyndolina i w tym momencie jego wędrówka się skończyła. Na filmikach widzimy walkę pomiędzy dwoma graczami w trybie PvP – jednym z nich jest należący do przymierza Miecz Mrocznego Księżyca bohater, drugim – jeden z wpisanych do Księgi Winnych grzeszników. Łącznie powstało pięć filmików. Dark Souls II na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 pojawi się się już 14 marca bieżącego roku. Pecetowcy poczekają do 25 kwietnia.

Call of Duty

Mamy już marzec, a nie widzieliśmy jeszcze zwiastuna nowego Call of Duty. Informacji pojawia się jednak coraz więcej. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że tegoroczną odsłonę cyklu przygotowuje studio Sledgehammer Games. Świeże studio chce wprowadzić sporo nowości i przygotować prawdziwie next-genowej produkcji. Twórcy tak mocno wzięli się do roboty, że zabrakło im rąk do pomocy toteż w Internecie umieszczono ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy.

Call of Duty

Jak możemy przeczytać na jednym z portali kandydaci będą mieli okazję, aby przyczynić się do powstania różnych efektów w grze, m.in. do efektów związanych z bronią, niszczenia pojazdów, fizyki ciał oraz środowiska (ogień, dym, woda), a także systemu pogodowego. Ogłoszenie samo w sobie może być też niezłą akcją marketingową, która po prostu podpowiada jakie elementy będziemy mogli znaleźć w najnowszym Codzie.

Przecieki nt. następcy HTC One

Za sobą mamy już prezentacje flagowców firmy Samsung oraz Sony. Niedługo następcę HTC One pokażą również Tajwańczycy, ale wydaje się, że dzięki ostatniemu wyciekowi nikogo już nie zaskoczą.

Przecieki nt. następcy HTC One

Najpierw evleaks opublikowało zdjęcie prasowe nowego smartfona, a w ubiegłym tygodniu na youtube pojawił się filmik prezentujący wygląd flagowego telefonu HTC. Wygląda na to, że producent nie zdecydował się na wiele zmian, ale ciężko było się tego spodziewać, bowiem poprzednik zebrał wiele pozytywnych komentarzy. Oficjalna prezentacja smartfona odbędzie się 25 marca.

Dishonored 2

Graliście w Dishonored? Była to zdaniem wielu osób jedna z najlepszych gier roku 2012. Nie trudno się więc domyślić, że zapowiedź kontynuacji tej produkcji byłaby ciepło przyjęta. Pierwsze informacje na temat Dishonored 2 pojawiły się już po premierze pierwszej części przygód Corvo.

Dishonored 2

Jednak te głosy szybko ucichły i do niedawno na próżno można było szukać informacji o pracach Arkane Studios nad nowym tytułem. Jednakże w ostatnim tygodniu do sieci wyciekło zdjęcie, które rzekomo pochodzić ma z jednej z zamkniętych prezentacji Dishonored 2. Sama fotografia nie zdradza zbyt wielu szczegółów, ale zapowiada, że coś może dziać się na targach E3 w Los Angeles już w czerwcu.

Nowości technologiczne od Sony

Zaprezentowane w ubiegłym tygodniu flagowe urządzenia Sony czyli Xperia Z2 oraz Xperia Tablet Z2. Jako pierwsze będą wspierały standard MHL 3.0. Nowa wersja interfejsu wprowadza poważne zmiany, które podczas targów MWC 2014 zaprezentowała firma Silicon Image.

Sony Xperia Z2

Nowa wersja standardu umożliwi strumieniowe przesyłanie nieskompresowanego obrazu o rozdzielczości 4K i przestrzennego, 7-kanałowego audio ze wsparciem dla Dolby TrueHD i DTS-HD. Dodatkowo istnieje także kanał przesyłu danych o prędkości sięgającej 75 Mbit/s. Dzięki temu jednocześnie, za pośrednictwem jednego przewodu, możemy na przykład odtwarzać filmy, ładować smartfona i przesyłać pliki. W Barcelonie Silicon Image zaprezentował możliwości standardu MHL na przykładzie łączności pomiędzy smartfonem Sony Xperia Z2 i również japońskim telewizorem 4K.

Samsung Gear Fit... nagrodzony

Samsung Gear Fit zaprezentowany podczas MWC 2014został wyróżniony jako jeden z najbardziej interesujących produktów ze wszystkich obecnych na targach. Jeśli nie wiecie o czym mowa, to przypomnijmy, że to opaska na nadgarstek przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie. Podczas wysiłku fizycznego opaska mierzy tętno użytkownika i w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń udziela podpowiedzi treningowych.

Samsung Gear Fit... nagrodzony

Ale to nie wszystko. Gear Fit może na bieżąco dostarczać może powiadomienia ze smartfona, takie jak nieodebrane połączenia, e-maile czy SMSy. Gadżet ten doceniło GSM Association - organizacji zrzeszającej światowych operatorów sieci telefonii komórkowej. Uznała ona Gear Fit za najbardziej innowacyjny i kreatywny produkt zaprezentowany w tym roku w Barcelonie, dlatego też Samsung otrzymał nagrodę dla „Najlepszego Urządzenia Mobilnego”.

EA Sports – FIFA World - reaktywacja

EA postanowiło zainwestować w nowy projekt, tym razem F2P. Po miernym sukcesie NFS World przyszedł czas na EA Sports – FIFA World. Właśnie wystartowały beta-testy tej nowej piłkarskiej gry. FIFA World to darmowa gra stworzona z myślą o komputerach osobistych.

EA Sports – FIFA World - reaktywacja

Tak naprawdę tytuł ten to okrojona FIFA 13, która zawiera tryb sezonów i Ultimate team. Wśród 600 licencjonowanych klubów znalazły się także Ekstraklasa oraz Reprezentacja Polski. Tytuł został teraz oficjalnie udostępniony Polakom w formie otwartych beta testów. FIFA World występuję oczywiście w pełnej, polskiej wersji językowej.

Kolejna inwestycja Marka Zuckerberga

Dzisiejsza ciekawostka jest iście futurystyczna. Mark Zuckerberg ma zdecydowanie za dużo pieniędzy. Niedawno chciał kupić WhatsApp, a tym razem wpadł na pomysł przejęcia firmy Titan Aerospace za jedyne 60 mln dolarów. Firma ta zajmuje się produkcją dronów solarnych. Jaki jest cel tego przedsięwzięcia? Facebook chce dostarczyć Internet najbiedniejszym krajom Afryki. Inicjatywa ma przynieść dostęp do internetu bezprzewodowego na dowolnym obszarze Afryki. Drony zasilane bateriami solarnymi mogą latać w stratosferze nawet przez 5 lat bez lądowania.

Kolejna inwestycja Marka Zuckerberga

Titan Aerospace w najbliższym czasie ruszy z budową 11 tysięcy sztuk modelu Solar 60. Maszyny zostały zaprojektowane z myślą o monitorowaniu pogody, wykonywania fotografii ziemi oraz utrzymywania komunikacji w sytuacjach katastrof naturalnych. Są to całkiem spore maszyny, ponieważ rozpiętość ich skrzydeł sięga 60 m, znajduje się na nich 3000 paneli słonecznych produkujących ok 7 kW energii elektrycznej. Ten szaleńczy projekt Facebooka to odpowiedź na plany Google i projekt pod nazwą „Project Loon”, którego celem jest dostarczanie internetu za pomocą balonów.

To wszystko w tym odcinku VideoNews. Czekam na Wasze komentarze pod materiałem. Do usłyszenia za tydzień.

blog comments powered by Disqus
VideoNews #19 - Dark Souls II, Call of Duty, Samsung Gear Fit...