PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki smartfon do 1500 złotych [Sierpień 2019]

Samsung Galaxy S5 i PayPal - płacenie za pomocą odcisku palca

Samsung Galaxy S5 i PayPal - płacenie za pomocą odcisku palca

Firma Samsung rozpoczęła współpracę z PayPal, której skutkiem jest możliwość dokonywania płatności za pośrednictwem odcisku palca. Pomysł wydaje się bardzo innowacyjny i być może przydatny. Przeczytajcie naszego newsa i poznajcie szczegóły tej metody.

Bardzo nowoczesny smartfon Samsung Galaxy S5 jako pierwszy telefon w historii umożliwi klientom logowanie do dowolnego sklepu korzystającego z systemu PayPal za pomocą czytnika linii papilarnych. Nie będziemy więc musieli pamiętać danych do logowania, wystarczy jedynie odcisk palca. Oczywiście cały proces jest odpowiednio zabezpieczony i nie naraża naszych danych.

Rozwiązanie z odciskiem palca jest efektem pracy stowarzyszenia Szybkiej Identyfikacji Tożsmości Online FIDO (z ang. Fast Identity Online), organizacji powstałej z inicjatywy PayPal, której celem jest tworzenie prostszych i bezpieczniejszych systemów autoryzacji.

Logowanie PayPal Samsung

Działanie nowego sposobu płatności jest proste. Bezpieczny portfel PayPal udostępniony zostanie w chmurze, więc nie musimy bać się o nasze dane - nie będą one przechowywane na urządzeniu. Oprogramowanie, które dokonuje bezpiecznej komunikacji pomiędzy czytnikiem linii papilarnych w urządzeniu a usługą PayPal w chmurze, jest zgodne z FIDO.

Przeczytaj newsa o najnowszych urządzeniach mobilnych firmy Samsung

Jedyna informacja, która jest udostępniania systemowi PayPal, to unikalny klucz umożliwiający weryfikację tożsamości klienta.

Możliwość logowania się za pośrednictwem odcisku palca dostępna będzie na 25 rynkach na świecie, m. in. w Polsce, Australii, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S5 i PayPal - płacenie za pomocą odcisku palca
Autor: Łukasz