PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze aplikacje do nauki 2019 - Darmowe i płatne apki dla uczniów

Mechaniczne ramiona - siła technologii

Mechaniczne ramiona - siła technologii

Naukowcy wciąż prześcigają się z nowymi wynalazkami, które mają nam ułatwiać pracę. Egzoszkielety i pancerze wspomagane są używane w wojsku już od jakiegoś czasu, ale teraz naukowcy pracują nad mechanicznymi ramionami pomagającymi w ciężkich pracach.

Naukowcy z MIT zaprezentowali właśnie mechaniczne ręce - nazywające się Supernumerary Robotic Limbs - które montuje się na plecach. Mają one wspomagać w ciężkich pracach nasze naturalne kończyny. Chodzi tu głównie o trzymanie ciężkich przedmiotów. Sprzęt posiada również liczne czujniki, dzięki którym komputer automatycznie zadecyduje, co ramiona powinny w danej chwili robić.

Supernumerary_Robotic_Limbs

Aktualna wersja Supernumerary Robotic Limbs waży jedynie 5 kg i przeznaczona jest do podtrzymywania nad użytkownikiem lekkich przedmiotów. Jest to jednak wstęp do dużo poważniejszych prototypów, które będą przeznaczone do pomagania w podnoszeniu ciężkich przedmiotów.

Kto wie, może kiedyś będą również mechaniczne ręce zakładane na nasze kończyny przednie. Kto zna serię gier i filmów Mortal Kombat i kojarzy wojownika Jax, ten wie o co chodzi. Obecny wygląd Supernumerary Robotic Limbs przypomina chyba najtrafniej postać Doktora Octopus - jednego z najgroźniejszych przeciwników Spider-Mana.

Doctor Octopus

Zobaczcie sami Supernumerary Robotic Limbs w akcji. Są bowiem w sieci dwa krótkie filmiki, które prezentują ten innowacyjny sprzęt:

blog comments powered by Disqus
Mechaniczne ramiona - siła technologii
Autor: Łukasz