PODPOWIEDZI:

Popularny Minecraft wykupiony Przez Microsoft?

Popularny Minecraft wykupiony Przez Microsoft?

Gra Minecraft to bez wątpienia fenomen. Mimo swojej prostoty i braku graficznych fajerwerków, przyciąga wciąż ogromne ilości graczy. Było wiadome, że prędzej czy później, ktoś mocno zainteresuje się wykupieniem tej gry. Plotki donoszą, że jest to sam Microsoft.

W ostatnim czasie jest bardzo głośno o zainteresowaniu firmy Microsoft grą Minecraft. Niektórzy twierdzą nawet, że firma gigant już wykupiła wspomnianą grę, a dokładniej przejęła studio developerskie, które stworzyło jeden z największych fenomenów z ostatnich lat, z branży gier.

Chcesz Kupić Sprzęt RTV lub AGD? Zobacz Aktualne TOPowe Promocje i Skorzystaj!

Przypomnijmy, że za popularnym Minecraftem stoi małe studio Mojang AB, które określa siebie jako indie. Małe nie są jednak zyski gry - Minecraft przyniósł w ubiegłym roku dochody rzędu 100 milionów dolarów!

minecraft

Gra miała swoją premierę w 2009 roku i od tamtej pory sprzedała się w ilości 50 milionów sztuk. Imponujący wynik, o którym spora liczba głośnych i nowoczesnych gier może tylko pomarzyć. Warto też dodać, że Minecraft jest dostępny na wszystkich najważniejszych platformach - PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, jak również urządzenia mobilne.

Szczegóły transakcji nie są znane, ale najprawdopodobniej Microsoft miałby przejąć prawa do dystrybucji Minecrafta jak i jego dalszego rozwoju. Mogliby więc na tym sporo zyskać posiadacze Xboxów, którzy mogliby liczyć na jakąś dodatkową zawartość i najlepsze wsparcie.

blog comments powered by Disqus
Popularny Minecraft wykupiony Przez Microsoft?