PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie karty graficzne | 400-1100 złotych | TOP 6 |

GeForce GTX 980 i 970 - Bestie Wydajności Od Nvidii

  • Dodano: 4 lata, 8 miesięcy temu
  • Ocena: (0) (0)
GeForce GTX 980 i 970 - Bestie Wydajności Od Nvidii

Firma nVidia zaprezentowała właśnie swoje nowe generacje kart graficznych - GeForce GTX 980 i 970. Wyróżniają się one przede wszystkim bardzo wysoką wydajnością. Oparte zostały na architekturze mikroprocesorowej Maxwell. Będą doskonałym wyborem dla zapalonych graczy.

GeForce GTX 980 i 970 mogą wyznaczać nowe standardy na rynku kart graficznych. Zastosowano w nich nowoczesną architekturę Maxell, która zastępuje Kepler. Skutkuje to jeszcze większą sprawnością energetyczną, wydajnością czy funkcjonalnością nowej generacji kart.

Zobacz też: Ranking polecanych kart graficznych

Voxel Global Illumination (VXGI) to z kolei nowa technika, która umożliwia stosowanie dynamicznego oświetlenia całej sceny w czasie rzeczywistym. Efektem jest większy realizm gier. Dodają do tego inne kluczowe technologie, jak np. wieloramkowy próbkowany antyaliasing (MFAA), dynamiczne zwiększanie rozdzielczości (DSR) czy VR Director, granie na nowych kartach od nVidii, może przenieść gaming na zupełnie nowy poziom.

Architektura Maxell skutecznie rozszerza możliwości znanych dotąd technologii. Od teraz, MFAA zapewnia graczom jakość zbliżoną do techniki 4xMSAA, ale obciążającą system nie bardziej niż technika 2xMSAA.

NVIDIA GeForce GTX 980

Standardowe monitory z rozdzielczością 1080p to również nie problem. Dzięki technice DSR (Dynamic Super Resolution), gry mogą być renderowane w rozdzielczości 4K lub podobnej, a następnie wyskalowane do faktycznej rozdzielczości wyświetlacza za pomocą 13-stopniowego filtra Gaussa.

Warto też wspomnieć o aplikacji GeForce Experience, która automatycznie optymalizuje ustawienia gier w celu zapewnienia jak najwyższej wydajności oraz daje możliwość nagrywania naszej rozgrywki.

GeForce GTX 980 i 970 technologicznie są niezwykle zaawansowane. Powyższe ich cechy, to nie jedyne udogodnienia. Warto jeszcze wspomnieć przynajmniej o trzech nowych rozwiązaniach, które drzemią w technologii VR Direct:

VR SLI – zapewnia wyższą wydajność podczas pracy z urządzeniami rzeczywistości wirtualnej, pozwalając przypisać kilka kart graficznych do zadań wyświetlania obrazu dla poszczególnych oczu, zapewniając szybsze renderowanie grafiki stereoskopowej.

Asynchronous Warp – skraca o połowę opóźnienia oraz szybko dostosowuje obrazy podczas ruchów głową graczy, bez konieczności renderowania nowych klatek.

Auto Stereo – poprawia kompatybilność gier z zestawami rzeczywistości wirtualnej, takimi jak Oculus Rift, nawet jeśli nie były one pierwotnie zaprojektowane do współpracy z takim urządzeniami.

Maxwell GM204

Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 980 oraz GTX 970 są dostępne już od dzisiejszego dnia u takich producentów jak firm ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point Of View i Zotac.

Sugerowane ceny brutto to 2399 zł za model GTX 980 oraz 1429 zł za model GTX 970.

blog comments powered by Disqus
GeForce GTX 980 i 970 - Bestie Wydajności Od Nvidii
Autor: Łukasz