PODPOWIEDZI:

Drukarki 3D Napędzą Swobodny Handel Bronią?

Drukarki 3D Napędzą Swobodny Handel Bronią?

Drukarki 3D to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenia, dzięki którym można zrobić praktycznie wszystko. Tak szerokie możliwości w tworzeniu przedmiotów są wykorzystywane w wielu branżach. Niestety, jedną z nich mogą być militaria, które tym samym ułatwią dostęp do broni.

Jeżeli jesteście przeciwnikami swobodnego dostępu do broni, to zapewne nie ucieszycie się z naszego newsa. Twórca pierwszego pistoletu z drukarki 3D znów "zabłysnął" pomysłowością i zaprojektował kolejny wynalazek. Dzięki niemu, w domowych warunkach można wykonać karabin szturmowy AR-15, a przynajmniej jego najważniejsze elementy.

Chodzi dokładnie o automatyczną obrabiarką CNC, którą twórca nazwał Ghost Gunner. Sprzęt ten pozwala na wyprodukowanie z aluminium dolnej części karabinu AR-15

Ghost Gunner

Można stwierdzić, że jest to tylko część tej broni, ale sęk w tym, że najważniejsza i najtrudniej dostępna. Odwołując się do amerykańskich przepisów, obrabiarka CNC jest jedynym elementem wspomnianego karabiny, którego sprzedaż jest ograniczona. Wszystkie inne komponenty, można, przynajmniej w USA, zakupić bez żadnych ograniczeń czy rejestracji.

Drukarki 3D umożliwią więc start domowej manufaktury broni bez nadzoru państwa. Twórca omawianego elementu karabinu może się przy okazji nieźle obłowić, gdyż już zaczął sprzedaż automatycznej obrabiarki. Jej cena to obecnie 1299 dolarów, a liczba zamówień wciąż rośnie. Tegoroczny sylwester może być w Stanach Zjednoczonych bardzo wystrzałowy...

blog comments powered by Disqus
Drukarki 3D Napędzą Swobodny Handel Bronią?