PODPOWIEDZI:

Sztuczna Skóra, Która Daje Zmysł Dotyku

Sztuczna Skóra, Która Daje Zmysł Dotyku

W kwestii protez wymyślono już naprawdę sporo, ale wciąż pozostaje kwestia odpowiedniej sztucznej skóry. Okazuje się, że na horyzoncie pojawić się może sztuczna skóra ze zmysłem dotyku. Byłby to prawdziwy przełom w tej branży.

Utrata jakiejkolwiek kończyny przez człowieka to prawdziwy dramat. Trzeba wtedy całkowicie zmienić swoje życie i podstawowe czynności. Wiele osób nie radzi sobie z tym psychicznie. Jest jednak dla nich nadzieja, bo rynek protez rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Zobacz Rewelacyjne Laptopy LENOVO >>

Warto chociażby wspomnieć o protezach, które mogą być sterowane myślami. Wciąż nie mogą one jednak równać się z prawdziwymi kończynami. Głównym mankamentem jest tu bowiem kwestia skóry.

W ostatnim czasie jest głośno o innowacyjnej sztucznej skórze, która odczuwa temperaturę, wilgotność czy ciśnienie. Opracowali ją naukowcy z Korei Południowej i USA. Dokonano tego za pomocą bardzo elastycznego materiału, który posiada gęstą sieć sensorów. Rozdzielczość czucia jest tu zbliżona do prawdziwych dłoni.

Nie wszystko jest jednak takie kolorowe. Problemem jest połączenie sztucznej skóry z układem nerwowym człowieka. Pierwsze testy są jednak obiecujące i dają sporą nadzieję, że będzie to możliwe. Oby się udało!

blog comments powered by Disqus
Sztuczna Skóra, Która Daje Zmysł Dotyku