PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Nadchodzą Testy Kosmicznego Internetu

Nadchodzą Testy Kosmicznego Internetu

Już kiedyś pisałem o planach wprowadzenia globalnego internetu prosto z przestrzeni kosmicznej. Okazuje się, że nadchodzą pierwsze testy takiego rozwiązania.

SpaceX to firma-gigant, która zajmuje się bardzo innowacyjnymi projektami. Do niektórych z nich mam jednak czasem wątpliwości - np. z wysyłaniem ochotników na Marsa.

Jest jednak pewien pomysł od SpaceX, który mógłby bardzo pomóc ludzkości. Chodzi o budowę kosmicznego internetu, który objąłby cały świat!


Zestaw 108 Kluczy!!! Idealny Prezent dla Mężczyzny

Brzmi znakomicie. Wyobraźcie sobie, że lądujecie na jakiejś bezludnej wyspie na końcu świata, mając jedynie smartfona. Internet z kosmosu i możecie nawet wrzucić selfie na FB.

Żarty, żartami, ale takie rozwiązanie wspomogłoby biedniejsze państwa, gdzie dostęp do sieci jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy. Warto też wspomnieć, że taki kosmiczny internet byłby niezwykle szybki - dużo szybszy niż światłowody.

Pozwolenie na testy już jest. Rozpoczną się one na początku przyszłego roku. Projekt wsparła również firma Google, wykładając 1 miliard "zielonych" - całość kosztuje obecnie 10 mld.

Szybki Internet Nawet Na Marsie - Spora Inwestycja Google

SpaceX zakłada, że kosmiczny internet trafi do pierwszych użytkowników w 2020 roku. W przyszłości może nawet objąć inne planety, np. Marsa, pomagając kolonizatorom w kontakcie ze światem. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ja trzymam kciuki.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Nadchodzą Testy Kosmicznego Internetu
Autor: Łukasz