PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najnowsze technologie w zmywarkach - To one ułatwią Ci życie!

Nadchodzą Testy Kosmicznego Internetu

Nadchodzą Testy Kosmicznego Internetu

Już kiedyś pisałem o planach wprowadzenia globalnego internetu prosto z przestrzeni kosmicznej. Okazuje się, że nadchodzą pierwsze testy takiego rozwiązania.

SpaceX to firma-gigant, która zajmuje się bardzo innowacyjnymi projektami. Do niektórych z nich mam jednak czasem wątpliwości - np. z wysyłaniem ochotników na Marsa.

Jest jednak pewien pomysł od SpaceX, który mógłby bardzo pomóc ludzkości. Chodzi o budowę kosmicznego internetu, który objąłby cały świat!


Wybraliśmy idealne Telewizory, Poznaj modele i aktualne ceny

Brzmi znakomicie. Wyobraźcie sobie, że lądujecie na jakiejś bezludnej wyspie na końcu świata, mając jedynie smartfona. Internet z kosmosu i możecie nawet wrzucić selfie na FB.

Żarty, żartami, ale takie rozwiązanie wspomogłoby biedniejsze państwa, gdzie dostęp do sieci jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy. Warto też wspomnieć, że taki kosmiczny internet byłby niezwykle szybki - dużo szybszy niż światłowody.

Pozwolenie na testy już jest. Rozpoczną się one na początku przyszłego roku. Projekt wsparła również firma Google, wykładając 1 miliard "zielonych" - całość kosztuje obecnie 10 mld.

Szybki Internet Nawet Na Marsie - Spora Inwestycja Google

SpaceX zakłada, że kosmiczny internet trafi do pierwszych użytkowników w 2020 roku. W przyszłości może nawet objąć inne planety, np. Marsa, pomagając kolonizatorom w kontakcie ze światem. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ja trzymam kciuki.

blog comments powered by Disqus
Nadchodzą Testy Kosmicznego Internetu
Autor: Łukasz