PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telefony i powerbanki w Promocji

NASA ma Pomysł na Ratowanie Świata Przed Asteroidami

NASA ma Pomysł na Ratowanie Świata Przed Asteroidami

Żyjemy sobie beztrosko na naszej planecie, a praktycznie w każdej chwili możemy usłyszeć w telewizji, że do Ziemi zbliża się wielki meteoryt. Co wtedy? NASA ma pewien plan.

Było już sporo filmów, w których tematem nadrzędnym była apokalipsa. Wielu naukowców rozważało już, jakie kataklizmy mogą spotkać naszą cywilizację. Jednym z nich są asteroidy.

W przeszłości były już przypadki, w których ktoś ucierpiał przez meteoryty. Wystarczy wspomnieć przypadek meteorytu czelabińskiego. Zobaczcie sami najlepsze ujęcia tego zdarzenia:

Teoretycznie władamy naszą planetą, a nawet nie wiemy, kiedy i gdzie coś takiego może się stać. NASA chce to jednak zmienić i ratować Ziemię w przypadku zagrożenia.

Wymieniając możliwe rozwiązania takiego zagrożenia, popularna jest opcja z bronią jądrową. Ma ona uderzyć w kosmiczny głaz i rozbić go na mniejsze kawałki albo w ogóle zmienić jego kurs, by naszą planetę ominął.

NASA wspólnie z Narodową Administracją Bezpieczeństwa Jądrowego chce jak najszybciej opracować najlepszy plan i być przygotowana w razie kosmicznego zagrożenia.

blog comments powered by Disqus
NASA ma Pomysł na Ratowanie Świata Przed Asteroidami