PODPOWIEDZI:

Historia Pralek - Samsung Przedstawia 164 Lat Ich Zmian

Historia Pralek - Samsung Przedstawia 164 Lat Ich Zmian

Pralki to niesamowicie istotne urządzenia AGD, które są praktycznie w każdym domostwie. Warto prześledzić historię tej kategorii sprzętowej, która sięga już 164 lat!

Pralka znacząco ułatwia nam życie, bo czy wyobrażacie sobie pranie w misce z wodą czy w rzece? Kiedyś ludzie nie mieli wyboru, ale pewnego dnia w Ameryce wszystko się zmieniło.

Chodzi konkretniej o 1851 rok. Niejaki James King skonstruował wtedy pierwszą pralkę, która korzystała z... pary. Nazwał ją MacAlpine i zaprezentował na prestiżowej Wystawie Światowej w Londynie.

Zapoczątkowało to rozwój pralek. W 1858 roku pojawiła się pralka obrotowa. Jej wynalazcą był Hamilton Smith. Pierwszy model do domowego użytku stworzony został w 1874 roku przez William Blackstone'a. Ostatecznie, w pierwszej połowie XX wieku większość amerykańskich gospodarstw korzystała z pralek automatycznych, i nie był to wcale jakiś luksus czy trudno dostępny rarytas.

Swoją cegiełkę, a raczej sporą cegłę w kwestii rozwoju pralek, dołożyła firma Samsung. Tu jedna ciekawostka. Pierwsza pralka wspomnianego producenta otrzymała nazwę Galaxy, która dziś kojarzy się z urządzeniami mobilnymi. Kolejnymi krokami Samsunga były modele SEW-351F i SEW-60FX.

Rewolucją był oczywiście wiek XXI. Innowacyjną technologią okazało się Eco Bubble, z milionami bąbelków, które przynoszą lepszy efekty, a przy tym chronią ubrania.

Czyściutkie pranie zapewniał model Crystal Blue WW9000. W tym roku pojawiła się z kolei znakomita pralka AddWash. Można wrzucać do niej ubrania w trakcie trwania cyklu. Są tu także inteligentne funkcje, które ułatwiają i monitorują proces prania naszych ubrań.

blog comments powered by Disqus
Historia Pralek - Samsung Przedstawia 164 Lat Ich Zmian