PODPOWIEDZI:

Kable USB 3.1 Typu C - Nowa Technologia od Firmy Savio

Kable USB 3.1 Typu C - Nowa Technologia od Firmy Savio

W ostatnim czasie marka SAVIO jako jedna z pierwszych na rynku polskim wprowadziła do swojej oferty kable USB z najnowszym standardem 3.1 typu C. Szczegóły poniżej.

SAVIO to istniejąca od 2008 roku marka produktów multimedialnych, zaprojektowanych dla wymagających użytkowników.

Przede wszystkim USB 3.1 oraz USB typu C to dwa oddzielne standardy, które mogą być wykorzystywane w jednym urządzeniu. W teorii USB 3.1 to złącze niemal idealne. To co wyróżnia ten kabel to przede wszystkim bardzo szybki transfer – aż do 10 Gb/s, czyli dwa razy więcej niż w standardzie 3.0 z 2008 roku, gdzie prędkość maksymalna wynosiła 5 Gb/s.

Kable USB w rewelacyjnych cenach? Tylko tutaj!

USB 3.1 umożliwia także ładowanie urządzeń podłączonych do komputera z  natężeniem 5A gdy  do tej pory mogliśmy ładować urządzenia z prądem niższym niż 1A. Dzięki niemu możliwe stanie się także przesyłanie obrazu w rozdzielczości 4K, więc porty HDMI staną się w pewnym sensie zbędne.

Wytrzymały kabel USB! Zobacz go teraz!

Z kolei USB typu C to nowy rodzaj wtyków i złączy. Niestety wraz z postępująca miniaturyzacją sprzętu elektronicznego niezmienione od lat wtyczki USB coraz bardziej ograniczają innowacyjność w konstruowaniu urządzeń. 

USB 3.1 C stanie się w przyszłości kablem na wszystkie „problemy” i okaże się prawdopodobnie tym  standardem pod który podporządkują się wszyscy producenci.

blog comments powered by Disqus
Kable USB 3.1 Typu C - Nowa Technologia od Firmy Savio