PODPOWIEDZI:

Huawei Prezentuje Model P9 oraz P9 Plus!

Huawei Prezentuje Model P9 oraz P9 Plus!

Wczoraj po godzinie 17-tej po niezliczonych miesiącach wyczekiwań, Chińczycy zdecydowali się oficjalnie zaprezentować swojego nowego flagowca! Model charakteryzuje się niezwykłymi walorami fotograficznymi, ciekawym designem, ale również umieszczonym ekranem z detekcją siły nacisku! Czy Huawei P9 przewyższy swojego poprzednika pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy? Bardzo prawdopodobnie…

Owa prezentacja odbyła się w późnych godzinach popołudniowych. Lokalizacją Eventu stała się stolica Wielkiej Brytanii, Londyn. Ale to nie niezwykłość tego miejsca przykuła uwagę zebranych na miejscu ludzi, a sam gwóźdź programu - Huawei P9! Po ówczesnej zapowiedzi, naszym oczom ukazał się ten niezwykle prezentujący się smartfon, który nieco zbliżony jest wyglądem do swojego poprzednika. Słuchawka zbudowana jest w całości z aluminium, co w dobie dzisiejszych trendów nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Mówiąc o obudowie, nie sposób nie wspomnieć o rzucającym się w oczy elemencie, niczym obficie eksponowany biust Natalii Siwiec… czyli podwójny aparat fotograficzny!

Podczas prezentacji na ten element była wywierana największa presja ze strony prezentujących. Zatem, najrozsądniej byłoby skupić właśnie na tym. Do dyspozycji mamy dwa obiektywy, każdy po 12 mpix i pochodzący od niemieckiego producenta akcesoriów fotograficznych, Leica. Jak widzimy, wcześniejsze doniesienia w tej sprawie potwierdziły się w stu procentach! Wracając jednak do samych aparatów. Gdy za dostarczenie odpowiednich obiektywów odpowiada Leica, tak za same moduły już Sony! Pierwszy obiektyw odpowiada za przechwytywanie kolorów, drugi zaś jest monochromatyczny i odpowiada on za odpowiednio wysoką szczegółowość robionych fotek.


Czołową funkcja aparatu jest m.in. Hybrid Focus. Pozwala on na o wiele lepsze i precyzyjniejsze ostrzenie fotografowanego elementu. Do pomiaru ostrości funkcja wykorzystuje laser, głębokość oraz kontrast. Sama aplikacja aparatu posiada całą paletę różnej maści opcji, która z pewnością zachwyci najbardziej wymagających zapaleńców fotografii! Dopełnieniem tego jest jeszcze podwójna lampa LED oraz frontowy obiektyw aparatu o rozdzielczości 8 mpix. Zachwyceni? To dopiero początek!

Wracając do samego smartfonu. Producent postarał się o matrycę w rozmiarze 5.2 cala i rozdzielczości Full HD. Ponadto, matryca zainstalowana w telefonie to IPS NEO LCD. W przypadku modelu z “plusem”, matryca tam umieszczona to AMOLED z funkcją Press Touch! Dzięki niej siła nacisku naszych palców będzie interpretowana w dogodny do sytuacji sposób. Sercem obydwu modeli stał się SoC HiSilicon Kirin 955 o taktowaniu 4 x 1.8 GHz oraz 4 x 2.5 GHz. Temu zestawowi przyświeca układ graficzny Mali - T880 MP4. W kwestii pamięci, mamy tu do czynienia z dwoma wariantami: 3 GB RAM + 32 GB ROM lub 4 GB RAM + 64 GB ROM. Jednakże całość możemy rozszerzyć (rzecz jasna ROM) kartą microSD do 128 GB. Pamiętajcie jednak, że w takim przypadku rezygnujecie z jednego dodatkowego slotu na kartę SIM!


Jak wam się podoba następca P8? Bez wątpienia posiada kilka istotnych cech, które wyróżniają go ze smartfonowego tłumu! Nie zapomnijcie także o wariancie z “plusem”, który oferuje wspomniany ekran AMOLED (z Press Touch) o rozmiarze 5.5 cala! Co do cen, to te prezentują się następująco: Huwei P9 3/32GB - 599 euro/2400 zł, Huwei P9 4/64GB - 699 euro/2800 zł, Huawei P9 Plus 4/64GB - 749 euro/3000 zł. Zaskoczeni? Same modele trafią do sprzedaży najpewniej 16 - ego kwietnia. Opiszcie proszę swoje wrażenia oraz opinie w komentarzach poniżej! ;)

blog comments powered by Disqus
Huawei Prezentuje Model P9 oraz P9 Plus!