PODPOWIEDZI:

Lenovo Prezentuje Trzy Nowe Słuchawki!

Lenovo Prezentuje Trzy Nowe Słuchawki!

Dziś wreszcie doczekaliśmy się premiery czwartej generacji przeciętnej serii smartfonów z linii “G”. Niegdyś chluba Motoroli, czy teraz ma się czym pochwalić? Chińczycy nierzadko czynią “cuda” ze swoimi modelami, zatem czy można spodziewać się czegoś wyjątkowego? Zapraszam!

Właśnie odbyła się konferencja Lenovo, na której przedstawiono nam trzy nowe smartfony z serii Moto G! Modele te raczej nie należą do przełomowych czy wyszukanych pod względem sprzętowym. Urządzenia te należą raczej do budżetowej części rynku, zatem nie ma co tutaj spodziewać się zbytnich fajerwerków! Trzeba jednak przyznać, że Lenovo trochę się postarało i tym razem pozwoliło sobie na stworzenie trzech wariantów Moto G! Szkoda, że nie czterech, bowiem bardziej kojarzyłoby się z obecną generacją serii G. Spójrzmy jednak, co tam dla nas przygotowano!


Dzisiaj w Indiach Lenovo zaprezentowało modele takie jak: Moto G4, Moto G4 Plus oraz Moto G4 Play! Pierwszy to podstawowy model (wręcz startowy), w przypadku drugiego odrobinę podniesiono poprzeczkę, zaś w przypadku ostatniego… tego wykastrowano! ;) Przechodząc jednak do rzeczy! Dwa pierwsze modele zostały wyposażone w tę samą matrycę o przekątnej 5.5 cala oraz rozdzielczości Full HD. Sercem napędzającym całą gamę podzespołów wspomnianej dwójki jest procesor Snapdragon 617. Obydwa modele zostaną wsparte 2, 3 lub 4 GB RAM-u oraz 16/32/64 GB ROM-u. To co również łączy obydwie słuchawki to ogniowo baterii, którego pojemność sięga 3000 mAh.


 

Zasadniczą różnicą pomiędzy wspomnianymi dwoma pierwszymi modelami jest główny aparat fotograficzny. W przypadku wariantu klasycznego, mamy do czynienia z matrycą o rozdzielczości 13 mpix. Natomiast w przypadku modelu G4 Plus, będziemy mieć do czynienia z aparatem o 3 mpix wyższej rozdzielczości, który jest oparty na technologii “hybrydowego autofocusu”! Brzmi interesującą, ale nie oczekujcie po nim cudów! Cóż, to nadal jest tani smartfon! Tani, ale zawsze można odrobinę podnieść jego wartość zainstalowanym przez producenta czytnikiem linii papilarnych! Ten fakt staje się standardem, ale to zawsze jest jakiś plus, gdy element ten znajdzie swoje miejsce w smartfonie.


 

Warto powiedzieć kilka słów o trzecim i najsłabszym wariancie Lenovo Moto G Play! Ten model już bardziej budżetowy nie może być. Producent zamieścił pod obudową procesor Snapdragon 410 wraz z 1/2 GB RAM’u oraz 8/16 GB ROM-u. Matryca ekranu także została osłabiona, gdyż w tym wariancie mamy do dyspozycji jedynie 5 cali przy rozdzielczości HD 720p. Co jeszcze zostało pogorszone? Bateria zmalała do 2800 mAh, główny aparat ma już jedynie 8 mpix i zabrakło miejsca dla czytnika linii papilarnych (tak jak w przypadku standardowego modelu)!


Czy warto zainteresować się którymś z omówionych wariantów? Jeśli zachwyca Was bryła tych modeli, jesteście przywiązani do tej marki, to…. kupcie sobie jakiegoś “chińczyka”! ;) Dlaczego? Bowiem, w naszej dystrybucji nawet budżetowe modele dawnej Motoroli nie należały do najtańszych, a obecnie za najsłabszy wariant przyjdzie nam zapłacić co najmniej tysiąc złotych. Najdroższa opcja Moto G4 kosztować będzie już lekko powyżej tysiąca. Za znacznie niższe pieniądze można już kupić Xiaomi Mi 4. Zarówno podzespoły jak i wykonanie stoi na znacznie wyższym poziomie. Niestety, ale ostateczny wybór należy już do Was! Swoimi opiniami podzielcie się z nami w komentarzach! ;)

blog comments powered by Disqus
Lenovo Prezentuje Trzy Nowe Słuchawki!