PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Smartfony do 1500 zł | TOP 5 | 2018

Samsung Diamond - nowa seria pralek

Samsung Diamond - nowa seria pralek

Czteroosobowa rodzina produkuje rocznie prawie dwie tony prania. Pośród tych ubrań są jednak takie, o które trzeba specjalnie zadbać. To często rzeczy, z którymi wiążą się szczególne wspomnienia.


Samsung Diamond


Często wśród szczególnie lubianych ubrań znajdują się też ciepłe, wełniane swetry lub miękkie szale. Właśnie te tkaniny wymagają szczególnej pielęgnacji. Warto poznać jej tajniki, by dłużej cieszyć się ulubionymi rzeczami.


Samsung Diamond 3Jedwabie

Jedwab sprawia wrażenie wyjątkowo lekkiego, ale jest niezwykle wytrzymały (z niego wyrabiane są m.in. spadochrony i nici chirurgiczne). Ma tylko jedną słabość: jest podatny na zaciąganie. Niektóre odmiany źle znoszą także kontakt z wodą. Jak więc o nie dbać?

Należy pamiętać, aby nie prać razem różnobarwnych tkanin jedwabnych, ponieważ łatwo nasiąkają innym kolorem. Generalnie jedwabie należy prać ręcznie, używając płatków mydlanych lub roztworu mydła i w żadnym wypadku nie dodawać do nich wybielaczy. Należy zadbać o przynajmniej trzykrotne wypłukanie tkaniny, a do ostatniego dosypać łyżeczkę cukru, która pozwoli zachować jej blask. Jest także prostszy i równie skuteczny sposób – to wzorowany na tradycyjnym, automatyczny program prania ręcznego, w który wyposażone są pralki Samsung z linii Diamond.

Każdy bęben pralki posiada maleńkie otwory odpływowe. Często, wraz z wypływającą przez nie wodą, dostają się do nich rąbki ubrań, które mechacą się, a w przypadku jedwabiów ̵̶ zaciągają się ich włókna. Dlatego pralki Diamond zostały zbudowane inaczej: otwory odpływowe w ich bębnach (Diamond Drum) są o 43 proc. mniejsze i mają bezpieczne kształty, przez które tkanina nie wydostaje się poza bęben i nie jest narażona na mechaniczne zniszczenia.

Samsung Diamond 2


Wełny

Wspomniana już konstrukcja bębna ułatwia także pielęgnację bardzo wymagających tkanin wełnianych, bez obawy o ich mechacenie. Czyszcząc wełny, trzeba pamiętać, że ich włókna są bardzo wrażliwe na zbyt długie moczenie i wysoką temperaturę. W przeciwnym razie, nasz ulubiony sweter zamieni się w maleńki, sfilcowany kubraczek.

W pralkach Samsung z linii Diamond z pomocą przychodzi moc bębna, a o tkaniny troszczy się specjalny program do prania wełny wyróżniony certyfikatem Wollmark. Nie są one poddawane wysokiej temperaturze, a szkodliwe bakterie, grzyby i pleśnie skutecznie usuwa innowacyjna technologia Samsung Silver Nano. Likwiduje ona drobnoustroje nawet w zimnej wodzie, wydzielając jony srebra, które przenikają do tkanin.

Specyfikacja techniczna Samsung Diamond:

  • Dostępne modele: WF8804DPA, WF8702SPH, WF8604SEA, WF8602SFS, WF8602SFV, WF8502SFV, WF8602NGV, WF8502NGV, WF8502NMW, WF8500, pralko-suszarka WD8704DJF
  • Rozmiary: 1. 600×450x850 2. 600×550x850, 3. 600×550x850, 4. 600×600x850
  • Klasa energetyczna: A+
  • Zużycie wody: 40 l (1. i 2.), 48 l (3.), 64 l (4.)
  • Załadunek w kg: 5 kg (1.), 6 kg (2. i 3.), 7-8 kg (4.)
  • Programy: bawełna, syntetyki, jeans, jedwab, ubrania sportowe, wełna, pranie ręczne, pranie ręczne dla wełny, delikatne, ubrania dziecięce, ubrania ciemne, pranie codzienne, pranie mocne, program szybki, odprowadzenie wody, wirowanie, płukanie i wirowanie
  • Opcje prania: wstępne, regulacja obrotów, temperatury, dodatkowe płukanie, skracanie prania, zatrzymanie płukania, wyłączenie dźwięków, łatwe prasowanie, pranie intensywne, prasowanie
  • Zabezpieczenia: przed skokami napięcia, przed dziećmi, czujnik piany, przed przegrzaniem, samoczyszczący filtr, ochrona przed zagnieceniem
  • Wyświetlacz: punktowy LED + cyfrowy timer po środku
  • Inne: bęben Diamond, technologia jonów srebra Silver Nano, wytrzymała grzałka ceramiczna
blog comments powered by Disqus
Samsung Diamond - nowa seria pralek
Autor: Jacek Furtak