PODPOWIEDZI:

Nvidia Prezentuje Wydajny Układ za Rozsądne Pieniądze!

Nvidia Prezentuje Wydajny Układ za Rozsądne Pieniądze!

Nie każdego stać na zakup wydajnej karty graficznej, stąd duża popularność średniej oraz budżetowej klasy układów w sieciach sprzedaży. Nvidia postanowiła wyjść na przeciw mniej zamożnym graczom i wypuścić model GeForce GTX 1060! Model ten jest wręcz idealny dla osób ceniących sobie wydajność, nie rezygnując z atrakcyjnie niskiej ceny! Zapraszam!

Jak doskonale wiemy, kartę graficzną możemy kupić już za dosłownie kilkaset złotych. Ich wydajność pozostawia wiele do życzenia, a w efekcie czego, wielu graczom mogą ograniczać pełnię wrażeń z grania. Rzecz jasna, możemy dokonać zakupu prawdziwie porządnej karty graficznej wartej dobrych kilka tysięcy, ale na taki czyn stać tylko nielicznych. Dlaczego by zatem, nie skorzystać z okazji stworzonej właśnie przez Nvidię? Przyjrzyjmy się jej!

Amerykańska firma proponuje nam niezwykle wydajną, ale przede wszystkim niedrogą kartę graficzna GeForce GTX 1060. Jest to most łączący moduły takie jak GTX 1080 oraz GTX 1070, które już do najtańszych nie należą. Prezentowany dziś wariant skupia się na byciu pewnego rodzaju consensusem pomiędzy chęcią zdobycia wydajnego układu, a zaoszczędzeniem przysłowiowych kilku groszy. Co jednak daje nam GTX 1060? Jednym z zasadniczych elementów tej karty jest zaimplementowanie jej architekturę Pascal!


 

Oparty na tej architekturze procesor jest w stanie osiągnąć poziom wydajności na miarę modelu GTX 980, ale przy dwukrotnie wyższej wydajności energetycznej! Co to za sobą niesie? Otóż, karta jest produkowana w najnowocześniejszym 16 nm  procesie produkcyjnym FinFET, co przyczynia się do osiągnięcia wysokiej wydajności w najnowszych “growych” tytułach za cenę… wyjątkowo niskiego poboru energii na poziomie zaledwie 120 watów! Ponadto, układ został wyposażony w 1280 rdzeni CUDA oraz 6 GB pamięci GDDR5 o zjawiskowej przepustowości 8 Gbps! Maksymalną wartością częstotliwości zegara taktującego jest 1.7 GHz, którą w bezpieczny sposób można podnieść o 300 mHz w górę!

Przyznacie, że model ten prezentuje się wyśmienicie? Być może, nie będzie to demon prędkości, ale i tak zapewni nam pewną moc wrażeń! Kto wie, może niebawem sam wyposażę się w ten model, bowiem będzie on oferowany w zaskakująco niskiej cenie rekomendowanej! Kto by powiedział, że za ten układ przyjdzie nam zapłacić jedynie… 249 USD?! W przeliczeniu daje to nam lekko powyżej tysiąca, zatem majątku na kartę nie wydamy. Choć z drugiej strony, za tę kwotę można by było kupić konsolę pokroju Xbox One lub PlayStation 4! Cóż, jest w czym wybierać. Tym czasem, zapraszam Was gorąco do komentowania i udzielania się na naszym forum! ;)

blog comments powered by Disqus
Nvidia Prezentuje Wydajny Układ za Rozsądne Pieniądze!