PODPOWIEDZI:

Wiko Robby - Poznajcie Francuskiego Rodzynka!

Wiko Robby - Poznajcie Francuskiego Rodzynka!

W ostatnich tygodniach dużo mówiliśmy na temat smartfonów zaprojektowanych oraz skonstruowanych stricte w Chinach. Powodem tego jest stale rosnąca ilość pojawiających się słuchawek, które systematyczne zalewają także nasz, europejski rynek! Trzeba jednak pamiętać, że na starym kontynencie pojawiają się również małe “rodzynki” europejskich firm takich jak Prestigio czy też nasz rodzimy myPhone. Dziś zaprezentujemy wam coś z kraju słynącego z… dobrego wina.

Czy rzeczywiście dobre wino kojarzy Wam się z Francją? Być może dal innych będą to żabie udka, ser pleśniowy lub… zamachy terrorystyczne. Te ostatnie są obecnie wręcz plagą tego kraju, zatem nie dziwmy się, iż niedługo tak będziemy wszyscy postrzegali ojczyznę Napoleona Bonaparte. Przejdźmy jednak do meritum i pomówmy o najnowszym produkcie firmy Wiko. Ma ona nam do zaoferowania dość budżetową konstrukcję o nazwie Robby, która może przypaść wam do gustu.

robby plecki


Ekspresy do Kawy

Smartfon jest skonstruowany niemalże w całości z aluminium, zaś sam kształt może nie oszałamia, ale z drugiej strony nie można nazwać tego tandetą. Na froncie możemy odnaleźć 5.5 - calową matrycę o rozdzielczości HD 720p. Z przodu dostrzec możemy również obiektyw szerokokątnego aparatu o rozdzielczości 2 mpix oraz… dwa głośniki! Tak, producent umieścił w tym modelu zewnętrzne głośniki stereo, które wspierane są przez technologię Auro - 3D, która to służy do uzyskania efektu trójwymiarowego dźwięku. Niby budżetowiec, a parę smaczków ma w zanadrzu, czyż nie?

robby bateria
 

Chcesz kupić słuchawki do grania? Zapraszamy Cię na nasz wielki test!

Co możemy dostrzec po przekręceniu urządzenia na drugą stronę? Pewne jest to, że będzie to główny obiektyw aparatu o rozdzielczości 8 mpix, który wspierany jest przez diodę doświetlającą LED. To tyle, jeśli chodzi o zewnętrze smartfonu, zatem co możemy powiedzieć o jego wnętrzu? Głównym dowodzącym jest procesor czterordzeniowy MediaTek MT6580M o taktowaniu 1.3 GHz. Układ wspierany jest przez GPU - Mali - 400MP2, 1 GB RAM-u oraz 16 GB ROM. Ostatni element możemy rozszerzyć o kolejne 64 GB pamięci przy pomocy karty microSD. Za zasilanie odpowiada ogniwo akumulatorowe o pojemności 2500 mAh. Być może to niewiele, ale patrząc na specyfikację, nie musimy się niczego obawiać.

Interesujesz się technologią VR? Może zerkniesz na tę najnowszą propozycje prosto z Japonii?

robby czarny

Warto także wspomnieć o tym, że urządzenie to jest obsługiwane przez system Android w wersji 6.0.1 Marshmallow. Smartfon dostępny jest w pięciu różnych kolorach takich jak: złoty, limonka, czarny, turkus oraz róż. Słuchawka dostępna jest już oficjalnie w naszym kraju za cenę 499 złotych! Czy warto wydać te pięć “stów” na budżetowca? Jeśli nie interesują was produkty w stu procentach “made in china”, to… czemu nie? Zapraszam Was jednak do dyskusji nad tym modelem w komentarzach oraz na naszym forum! ;)

blog comments powered by Disqus
Wiko Robby - Poznajcie Francuskiego Rodzynka!