PODPOWIEDZI:

VideoNews #76 - Jak wyglądają strony w Korei Pn - Xiaomi w Polsce - GoPro 5

VideoNews #76 - Jak wyglądają strony w Korei Pn - Xiaomi w Polsce - GoPro 5

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinak VideoNews. W tym odcinku pokarzemy Wam m.in. jak wyglądają strony internetowe z Korei Północnej, kiedy i w jakich cenach będą sprzedawane produkty Xiaomi w Polsce oraz pokażemy nową kamerkę GoPro 5 a także informacje o polskim serialu dla Netflixa. Zapraszamy do oglądania 76. odcinka VideoNews.

W dzisiejszym VideoNews:

 • Jak wyglądają strony internetowe z Korei Północnej
 • Jakie produkty Xiaomi będą sprzedawane w Polsce i za ile?
 • Parę informacji o nowym Go Pro 5
 • O Polskim serialu dla Netflixa?

Jak wygląda internet w Korei?

Zacznijmy od informacji, za którą groziła by nam śmierć, gdybyśmy mieszkali w Korei Północnej. Jeden z administratorów internetu w Korei Północnej przez pomyłkę źle skonfigurował serwery DNS. To doprowadziło do bardzo łatwego udostępnienia  koreańskiego internetu (jakkolwiek sarkastycznie by to nie brzmiało).

JAK WYGLĄDA INTERNET W KOREI
By przejżeć cały internet który należy do kultury zachodu musieli byście spędzić całe swoje życie..... razy.... dużo.
W przypadku Koreańskiej wersji potrzebne jest wam kilka minut. W teorii. W praktyce serwery są niesamowicie zapchane oraz wolno działające. W ofercie z 28 stron internetowych znalazł się nawet portal społecznościowy o nazwie " Przyjaciel" lecz jego ilość użytkowników, jak i tych którzy w ogóle mają dostęp do internetu, jest ograniczona.

Xiaomi w Polsce. Co i za ile?

Czas teraz na wycieczkę z Azji do Polski. Dystrybutor ABC Data Polska  zajmie się sprzedażą nie tylko telefonów, ale i całego asortymentu firmy Xiaomi.  Jest to ciekawe zdarzenie, ponieważ  po pierwsze centrum dystrybucji na całą Europę, nie są wysoko rozwinięte Niemcy lub Francja, czy Wielka Brytania. Wybór padł na Polskę. Co ciekawsze, z dystrybucją mogą być niemałe problemy, ale o tym dowiemy się z czasem, ponieważ jak zapewne wiecie, stylistycznie jak i technicznie, telefony Xiaomi nawiązują do innych marek. No krótko mówiąc. Chińczyk. Co nie oznacza, że jest to słaba jakość. Wręcz przeciwnie. Teraz tylko pytanie co z cenami i jakie produkty będą dostępne?

Xiaomi Mi5Xiaomi Redmi Note 3Xiaomi Redmi 3S
Xiaomi Mi5Xiaomi Redmi Note 3Xiaomi Redmi 3S

Pierwszy z nich to  Xiaomi Mi5. Cena za ten telefon to 1799 zł. Kolejne to Redmi Note 3 kosztujący 999 zł oraz Redmi 3S kosztujący 699 zł. Oferta może wydawać się na początku uboga, lecz z czasem będzie się poszerzać na przykład o : 

 • Słuchawki nauszne i douszne
 • Drony
 • Tablety
 • Smartwatche
 • Smartbandy
 • Powerbanki

Czekamy na pełną ofertę, a na naszym kanale pojawią się testy! Subskrybujcie by wiedzieć więcej na ten temat i nie ominąć żadnego testu ani informacji.

Ile kosztuje i co ma do zaoferowania nowe GoPro 5?

Nowe GoPro 5pojawi się w dwóch wersjach. Standardowej oraz Session. Session to wersja mniejsza, w formie przypominającej sześciokąt oraz bez ekranu.

CENA GoPro 5 BlackCENA GoPro 5 Session


GoPro Hero 5dostępne będzie od 2 października 2016 roku. Co z funkcjonalnością? Nowymi funkcjami są na przykład całkowita wodoszczelność. Dzięki temu nie będziemy musieli już zakładać dodatkowych osłonek/zabezpieczeń na naszą kamerę. W obu wersjach  Wystarczy ją włożyć do wody. I nic się nie stanie. Wersja Black posiadać będzie ekran. Warto wspomnieć o rozdzielczości zdjęć. Te będą wykonywane w 12Mpix w wersji Black oraz 10 MPix w wersji Session. Dodatkową funkcją w przypadku czarnulki jest również lokalizacja GPS.

GoPro 5 Black wygląd kamerki sportowejGoPro 5 Session wygląd kamerki sportowej

Obie posiadają dostęp do dysku w chmurze tzw. GoPro Plus. Wszystkie dane będą zapisywane automatycznie w internecie.  Gadżeciarzy zainteresować może również sterowanie głosem w 7 językach. Nie wiemy, czy wśród nich będzie Polski. Obie kamerki będą wspierać tę funkcję. Cena usługi GoPro Plus jak i samych kamerek prezentowana jest w poniższych linkach.

Polski serial dla Netflixa

Z nagrań sportowych do wielkiego kina! Albo trochę mniejszego, bo na ekranach naszych telewizorów oraz monitorów. Otóż niedawno odbyła się konferencja Netflixa w naszym kraju.

Netflix w Polsce

Aplikacja jest już prawie w pełni spolonizowana! Oprócz tego dostępne w niej będą nasze polskie, rodzime produkcje takie jak: 

 • "Kołysanka" oraz "Ile waży koń trojański" Juliusza Machulskiego
 • "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego
 • Polskie stand-upy z udziałem Katarzyny Piaseckiej oraz Rafała Paczesia, Mariussza Kałamagi, Karola Opca i Wolki Walaszczyk.

Współzałożyciel Netflixa poinformował nas także o możliwości nagrania serialu lub filmu pełnometrażowego specjalnie dla Netflixa w Polsce. Na jaki serial lub filmy w Polskich realiach czekali byście? Napiszcie w komentarzu. My na Wiedźmina, choć jest on już tworzony przez Bagińskiego.
To tyle w tym odcinku. Do zobaczenia za tydzień.

blog comments powered by Disqus
VideoNews #76 - Jak wyglądają strony w Korei Pn - Xiaomi w Polsce - GoPro 5