PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Koniec Walki o Rynek Chiński - USA Wprowadzi Dodatkowe Obostrzenia?

Koniec Walki o Rynek Chiński - USA Wprowadzi Dodatkowe Obostrzenia?

Obecnie Apple może być w niezłych tarapatach finansowych. Bowiem, jeżeli obecny prezydent elekt USA wprowadzi zmiany, które zapowiedział w czasie kampanii prezydenckiej, eksport zostanie znacznie zahamowany poprzez wprowadzenie tzw. “taryfy” 45%! Co to oznacza dla China, a co dla amerykańskiego koncernu?

Jak doskonale wiemy, Chiny w ostatnich latach diametralnie rozwinęły się pod względem produkcji oraz samego eksportu urządzeń elektronicznych. Ten fakt z jednej strony cieszy, bowiem artykuły równie dobre, co te oferowane przez “zachodnich” producentów są sprzedawane w znacznie niższej cenie. Jednakże, tym sposobem gospodarka danego kraju jest spowalniana, bo ludzie wolą kupować produkty sprowadzane zamiast swoich, dostępnych lokalnie. Co z tym zrobić? Donald Trump ma pewne rozwiązanie! Czy jednak warte jakiegokolwiek zachodu?

apple china

Głodny(-a) technologicznych informacji? Koniecznie rzuć okiem nasz Videonews!

Niedoszły jeszcze prezydent USA wymyślił, że przeforsuje odpowiednią ustawę, która wprowadzi tzw.“taryfę” 45% na produkty importowane z Chin. Tym sposobem, kupowanie Chińskich produktów zostanie znacznie zahamowane, gdyż nie będzie to praktycznie opłacalne. Ostatecznie, klienci będą wybierać lokalne odpowiedniki towarów z kraju Państwa Środka. Jednakże…. kij ma zawsze dwa końce! Jeżeli władze Donalda Trumpa ograniczy w ten drastyczny sposób import amerykańskiego iPhone’a do Chin. Dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniami!

apple china #2

Pragniesz kupić niedrogiego iPhone'a? Pomyśl nad tą ofertą!

Sprawa jest dosyć prosta i mało skomplikowana. Jeżeli mieszkańcom USA zostanie ograniczona możliwość dokonywania zakupów i sprowadzania towarów z Chin, efektem tego będzie mniejszy zarobek tamtejszych firm. Chińczycy najpewniej pójdą śmiało za ciosem i ograniczają możliwość eksportu najbardziej poważanego urządzenia eksportowanego na ten rynek - iPhone’a! Warto powiedzieć, że Apple zarabia krocie na rynku Chińskim i ani myśli by z niego w jakikolwiek sposób zrezygnować.

tim cook


Elektryczna Deskorolka w Promocji za 1299zł. Sprawdź

Jeżeli jednak dojdzie do wprowadzenia tych obostrzeń, Apple będzie miało nie lada orzech do zgryzienia. Utrata takich wpływów może odbić się mocną czkawką na stronie finansowej giganta. W efekcie tego, Apple będzie musiało wstrzymać prace nad niektórymi projektami, a nawet z nich zrezygnować. Czy USA idzie w dobrą stronę? Zapewne chce odbudować swoją gospodarkę zalewaną zagranicznymi produktami, ale chyba nie tędy droga… Co sądzicie na ten temat? Czy nasze obecne władze wpadną na ten sam pomysł? Piszcie w komentarzach poniżej materiału, ale nie zapomnijcie także wpaść na forum oraz zostawić łapkę w górę! ;)

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 11/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarnyBest of the best!
2Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Sprawdź sam
3Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Xiaomi Redmi Note 4 32GB Dual Sim Czarny Ten ma niezłą cenę!
4Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Polecany model
5Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi 6 64GB Dual Sim Czarny Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking TOP 30 Najciekawszych Smartfonów!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Koniec Walki o Rynek Chiński - USA Wprowadzi Dodatkowe Obostrzenia?