PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Smartfony do 1500 zł | TOP 5 | 2018

Nokia Powraca na Rynek i… Pozywa Apple!

Nokia Powraca na Rynek i… Pozywa Apple!

Miarka się przebrała! Tak w skrócie mógłby podsumować obecną sytuację zarząd Nokii. Jeżeli prośby o zaprzestanie nieprawnego wykorzystywania licznych patentów, wówczas pozostaje jedyna droga by załatwić sprawę raz, a dobrze… droga sądowa! Kto ją wygra? Tego dowiemy się już niebawem…

Stosunkowo niedawno pisaliśmy na łamach naszego portalu o ambitnym powrocie Finów na rynek mobilny. Być może z tą ambitnością nie ma co przesadzać, gdyż Nokia proponuje nam jedynie klasyczny model telefonu, ale z pewnością niebawem odświeży swoje portfolio całkowicie nowym smartfonem. Jeśli już o takich mowa, Nokia ma zamiar wykorzystać kilka patentów, które to są wykorzystywane przez giganta z Cupertino.


apple samsung nokia

Masz chętkę na myPhone'a Prime'a Plusa? Przed zakupem obejrzyj naszą recenzję!

Cofając się o kilka lat, Nokia niegdyś podpisała umowę z Apple o czasowe wykorzystanie pewnych patentów. Okres umowy minął bezpowrotnie, ale w tym okresie część Nokii trafiła pod skrzydła Microsoftu, a ten zbytnio nie zwracał uwagi na to czy jakaś firma nie wykorzystuje ich własności. Oddział mobilny wraz ze smartfonami został przemianowany na nazwę firmy-matki, co mogło nieco ułatwić sprawę firmie Apple. Czyżby gigant poczuł się nazbyt pewnie?


trio

Chcesz kupić dobrego smartfona w przystępnej cenie? Koniecznie zobacz tę ofertę!

Po poczynaniach giganta z Redmond, łatwo jest wywnioskować, że smartfony to jednak nie jest ich bajka. Dzięki temu oraz rzeczom wynikającym z poprzednich umów, Nokia wreszcie może powrócić by znów wyznaczać trendy jak to niegdyś miało miejsce. Aby tego dokonać, Finowie muszą uporządkować niektóre sprawy, a w tym m.in. patenty. Jak donoszą zachodnie media, Apple wykorzystuje całkiem sporą ilość patentów, które są wykorzystywane w iPhone’ach, iPad’ach oraz Mac’ach. Owe patenty obejmują  ekrany, interfejs użytkownika, oprogramowanie, antenę, chipy oraz kodowanie wideo!

nokia presentation


Poznaj najlepsze Zmywarki, Wybraliśmy najlepsze modele do zabudowy i wolnostojące

Jak widzicie, jest tego całkiem sporo. Fińscy potentaci próbowali już wielokrotnie nakłonić Apple by ten zaprzestał wykorzystywania ich pomysłów i zapłacił za złamanie prawa, ale ten jest nieugięty. Nokia nie widzi innego wyjścia jak pozwać firmę Apple, co uczyniła w USA oraz Europie. Jeżeli sąd przyzna rację Nokii, wówczas Apple będzie musiało wypłacić gigantyczne odszkodowanie dla Fińskiej firmy! Wypłata odszkodowań będzie miała szansę się powiększyć, gdyż panowie z północy mają zamiar zgłosić sprawę w różnych sądach na świecie by jeszcze bardziej dopiec Apple. Przyznacie, że Nokia ma do tego prawo? Wypowiedzcie się na ten temat na naszym forum oraz w komentarzach poniżej materiału. Nie zapomnijcie także o łapce w górę, która jest bardzo motywująca! ;)

blog comments powered by Disqus
Nokia Powraca na Rynek i… Pozywa Apple!