PODPOWIEDZI:

Nokia Powraca na Rynek i… Pozywa Apple!

Nokia Powraca na Rynek i… Pozywa Apple!

Miarka się przebrała! Tak w skrócie mógłby podsumować obecną sytuację zarząd Nokii. Jeżeli prośby o zaprzestanie nieprawnego wykorzystywania licznych patentów, wówczas pozostaje jedyna droga by załatwić sprawę raz, a dobrze… droga sądowa! Kto ją wygra? Tego dowiemy się już niebawem…

Stosunkowo niedawno pisaliśmy na łamach naszego portalu o ambitnym powrocie Finów na rynek mobilny. Być może z tą ambitnością nie ma co przesadzać, gdyż Nokia proponuje nam jedynie klasyczny model telefonu, ale z pewnością niebawem odświeży swoje portfolio całkowicie nowym smartfonem. Jeśli już o takich mowa, Nokia ma zamiar wykorzystać kilka patentów, które to są wykorzystywane przez giganta z Cupertino.


apple samsung nokia

Masz chętkę na myPhone'a Prime'a Plusa? Przed zakupem obejrzyj naszą recenzję!

Cofając się o kilka lat, Nokia niegdyś podpisała umowę z Apple o czasowe wykorzystanie pewnych patentów. Okres umowy minął bezpowrotnie, ale w tym okresie część Nokii trafiła pod skrzydła Microsoftu, a ten zbytnio nie zwracał uwagi na to czy jakaś firma nie wykorzystuje ich własności. Oddział mobilny wraz ze smartfonami został przemianowany na nazwę firmy-matki, co mogło nieco ułatwić sprawę firmie Apple. Czyżby gigant poczuł się nazbyt pewnie?


trio

Chcesz kupić dobrego smartfona w przystępnej cenie? Koniecznie zobacz tę ofertę!

Po poczynaniach giganta z Redmond, łatwo jest wywnioskować, że smartfony to jednak nie jest ich bajka. Dzięki temu oraz rzeczom wynikającym z poprzednich umów, Nokia wreszcie może powrócić by znów wyznaczać trendy jak to niegdyś miało miejsce. Aby tego dokonać, Finowie muszą uporządkować niektóre sprawy, a w tym m.in. patenty. Jak donoszą zachodnie media, Apple wykorzystuje całkiem sporą ilość patentów, które są wykorzystywane w iPhone’ach, iPad’ach oraz Mac’ach. Owe patenty obejmują  ekrany, interfejs użytkownika, oprogramowanie, antenę, chipy oraz kodowanie wideo!

nokia presentation


Ekspresy do Kawy

Jak widzicie, jest tego całkiem sporo. Fińscy potentaci próbowali już wielokrotnie nakłonić Apple by ten zaprzestał wykorzystywania ich pomysłów i zapłacił za złamanie prawa, ale ten jest nieugięty. Nokia nie widzi innego wyjścia jak pozwać firmę Apple, co uczyniła w USA oraz Europie. Jeżeli sąd przyzna rację Nokii, wówczas Apple będzie musiało wypłacić gigantyczne odszkodowanie dla Fińskiej firmy! Wypłata odszkodowań będzie miała szansę się powiększyć, gdyż panowie z północy mają zamiar zgłosić sprawę w różnych sądach na świecie by jeszcze bardziej dopiec Apple. Przyznacie, że Nokia ma do tego prawo? Wypowiedzcie się na ten temat na naszym forum oraz w komentarzach poniżej materiału. Nie zapomnijcie także o łapce w górę, która jest bardzo motywująca! ;)

blog comments powered by Disqus
Nokia Powraca na Rynek i… Pozywa Apple!