PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Cena iPhone'a 7 od Podszewki - Kto Zyskuje Najwięcej?

Cena iPhone'a 7 od Podszewki - Kto Zyskuje Najwięcej?

Czy produkty od Apple powinny być tak drogie i komu tak naprawdę płacimy kupując nowego smartfona od giganta z Cupertino? Na podstawie dostępnych nam informacji, postanowiliśmy przedstawić Wam kilka faktów odnośnie elementów składowych konkretnej ceny iPhone'a 7. Jesteście gotowi? Zapraszamy!

Większość z nas jest świadoma tego, że w cenie zakupu nie mieści się jedynie koszt produkcji i ewentualny zysk handlowcy czy producenta. Na cenę jaką widzimy na półce sklepowej składa się kilka podstawowych zysków, które wędrują do "kieszeni" kilku pośredników. W świecie otoczonym polityką kapitalizmu, każdy drobny pośrednik musi uszczknąć kawałek "tortu" dla siebie, a im ich więcej tym cena wyjściowa wyższa. Jednakże, na dobrą sprawę... w przypadku iPhone'a tychże pośredników nie jest zbyt wielu... zresztą nie tylko w tym przypadku...


Szukasz najnowszych wieści ze świata technologii? Koniecznie rzuć okiem na to!


iPhone 7 Black

Zamiast jednak skupiać się na ich liczbie, byłoby lepiej nie zanudzać Was tak precyzyjnymi informacjami i przejść do konkretów, po które z pewnością tutaj przybyliście! Zatem, na podstawie ceny iPhone'a 7 u jednego z naszych partnerów i kilku wiarygodnych informacji, wyliczyliśmy procentowy wynik przedstawiający, kto i ile dostaje z ceny sprzedaży wspomnianego iPhone'a. Oto krótki wykres:

wykres - PLN


Szukasz iPhone'a w najkorzystniejszej cenie? Spójrz na to:

iPhone 7 32 GB Złoty>>>

iPhone 7 32 GB Różowe Złoto>>>


Jak da się zauważyć, największym wygranym jest rzeczone Apple, co dziwić nas nie powinno. Zaraz za nim widnieje koszt podzespołów bazowych naszego urządzenia, co stanowi duży kawałek całego tortu, ale nieco przerażać mogą dopiero... podatki! Stanowią one niemalże 1/4 całej kwoty! Cóż, podatki u nas nie należą do najniższych w Europie... Swoich kilka groszy mają także pośrednicy, którzy odpowiadają za m.in. transport naszego smartfonu do danego punktu sprzedaży, który również musi uszczknąć coś dla siebie. Przykre jest jednak, że najmniej zarabiają osoby składające smartfony, bo na to idzie zaledwie 34 złote. Poniżej zamieszczam dodatkowo wykres procentowy, który przedstawia rozkład procentowy kosztów:

wykres - procenty


Planujesz Zakup Komputera?

Dzięki temu wykresowi, możecie sobie przy użyciu procentów, dokładnie zobrazować ile procentowo "idzie" z ceny zakupu iPhone'a 7, którego możecie zobaczyć tutaj! Czy taki wynik przekłada się na zwiększenie waszej chęci zakupu iPhone'a 7 czy może jeszcze bardziej pogłębił rosnącą w ostatnim czasie niechęć do marki Apple? Powiedzcie nam w komentarzach, co myślicie o tym! Czy pojawiły się tutaj koszty, które powinny zostać zlikwidowane na rzecz obniżenia ceny? Komentujcie i nie zapomnijcie o by pozostawić łapkę na górze i odwiedzić nasze forum! ;)

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Cena iPhone'a 7 od Podszewki - Kto Zyskuje Najwięcej?