PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Cena iPhone'a 7 od Podszewki - Kto Zyskuje Najwięcej?

Cena iPhone'a 7 od Podszewki - Kto Zyskuje Najwięcej?

Czy produkty od Apple powinny być tak drogie i komu tak naprawdę płacimy kupując nowego smartfona od giganta z Cupertino? Na podstawie dostępnych nam informacji, postanowiliśmy przedstawić Wam kilka faktów odnośnie elementów składowych konkretnej ceny iPhone'a 7. Jesteście gotowi? Zapraszamy!

Większość z nas jest świadoma tego, że w cenie zakupu nie mieści się jedynie koszt produkcji i ewentualny zysk handlowcy czy producenta. Na cenę jaką widzimy na półce sklepowej składa się kilka podstawowych zysków, które wędrują do "kieszeni" kilku pośredników. W świecie otoczonym polityką kapitalizmu, każdy drobny pośrednik musi uszczknąć kawałek "tortu" dla siebie, a im ich więcej tym cena wyjściowa wyższa. Jednakże, na dobrą sprawę... w przypadku iPhone'a tychże pośredników nie jest zbyt wielu... zresztą nie tylko w tym przypadku...


Szukasz najnowszych wieści ze świata technologii? Koniecznie rzuć okiem na to!


iPhone 7 Black

Zamiast jednak skupiać się na ich liczbie, byłoby lepiej nie zanudzać Was tak precyzyjnymi informacjami i przejść do konkretów, po które z pewnością tutaj przybyliście! Zatem, na podstawie ceny iPhone'a 7 u jednego z naszych partnerów i kilku wiarygodnych informacji, wyliczyliśmy procentowy wynik przedstawiający, kto i ile dostaje z ceny sprzedaży wspomnianego iPhone'a. Oto krótki wykres:

wykres - PLN


Szukasz iPhone'a w najkorzystniejszej cenie? Spójrz na to:

iPhone 7 32 GB Złoty>>>

iPhone 7 32 GB Różowe Złoto>>>


Jak da się zauważyć, największym wygranym jest rzeczone Apple, co dziwić nas nie powinno. Zaraz za nim widnieje koszt podzespołów bazowych naszego urządzenia, co stanowi duży kawałek całego tortu, ale nieco przerażać mogą dopiero... podatki! Stanowią one niemalże 1/4 całej kwoty! Cóż, podatki u nas nie należą do najniższych w Europie... Swoich kilka groszy mają także pośrednicy, którzy odpowiadają za m.in. transport naszego smartfonu do danego punktu sprzedaży, który również musi uszczknąć coś dla siebie. Przykre jest jednak, że najmniej zarabiają osoby składające smartfony, bo na to idzie zaledwie 34 złote. Poniżej zamieszczam dodatkowo wykres procentowy, który przedstawia rozkład procentowy kosztów:

wykres - procenty


Smok wraca do Szkoły - Promocje na sprzęt Komputerowy od MSI

Dzięki temu wykresowi, możecie sobie przy użyciu procentów, dokładnie zobrazować ile procentowo "idzie" z ceny zakupu iPhone'a 7, którego możecie zobaczyć tutaj! Czy taki wynik przekłada się na zwiększenie waszej chęci zakupu iPhone'a 7 czy może jeszcze bardziej pogłębił rosnącą w ostatnim czasie niechęć do marki Apple? Powiedzcie nam w komentarzach, co myślicie o tym! Czy pojawiły się tutaj koszty, które powinny zostać zlikwidowane na rzecz obniżenia ceny? Komentujcie i nie zapomnijcie o by pozostawić łapkę na górze i odwiedzić nasze forum! ;)

blog comments powered by Disqus
Cena iPhone'a 7 od Podszewki - Kto Zyskuje Najwięcej?