PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Plextor M9PeY 512 GB - Dysk SSD na PCI-E z RGB

Najciekawsze zegarki na świecie

  • Dodano: 8 lat, 10 miesięcy temu
  • Ocena: (1) (0)
Najciekawsze zegarki na świecie

Zegarki na rękę potrafią osiągać astronomiczne ceny, światowy rekord należy do Word Timera z 1939 roku, firmy Patek Philippe, którego cena wynosi ponad 4 mln dolarów. Wiele współczesnych zegarków również osiąga niebotyczne ceny sprzedaży, ale większość z nich to modele konwencjonalne. Co roku, na świecie pojawiają się też zegarki, które oferują o wiele więcej niż zwykły czasomierz, a nie kosztują tyle, co kilka Mercedesów S klasse. Oto kilka takich modeli.

LG-GD910

Model z dotykowym ekranie o przekątnej 1,43 cala. Zegarek wyposażono w kamerę oraz modem 3G i HSDPA umożliwiające wideokonferencję. Urządzenie posiada funkcję TextToSpeech , czyli zegarek mówi nam, jaki mamy aktualnie czas. GD910 posiada również odtwarzacz… mp3.

lg-gd9101

Phosphor E-Ink

Phosphor to prawie zwyczajny czasomierz, ale wyróżnia go zastosowana technologia E-Ink, którą masowo wykorzystuje się w ekranach e-booków. Oznacza to, że ekran zegarka, poza tym, że jest wysoko kontrastowy, posiada trzy opcje błyskawicznej rekonfiguracji znaczników godzinowych i kilkunastu propozycji stylów wyświetlania. Inną cechą tego modelu jest możliwość kontrolowania drugiej strefy czasowej, niezależnie od czasu lokalnego. Phosphor kosztuje ok. 1000 zł.

phosphor_eink_watch

Wrist Watch Walkie Talkie

Jak łatwo się domyślić jest to zegarek umożliwiający komunikację radiową. Po wysunięciu antenki, uzyskujemy dostęp do krótkofalówki, która obsługuje 22 kanały i pozwala na komunikację w odległości do 6 km. Urządzenie umożliwia ciągłą rozmowę przez 5 godzin. Oczywiście za połączenie nic nie płacimy. Zegarek jest dostępny w Internecie za około 50 dolarów.

wristwatch-walkie-talkie-two-way-radio

W968 Watch Phone

Urządzenie posiada wbudowaną kamerę o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz dotykowy ekran o przekątnej 1,3 cala. To jeszcze nie wszystkie możliwości W968. Czasomierz może umilić czas właścicielowi dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi multimedialnemu i radiu FM. Poza tym, Watch Phone to również telefon działający na trzech częstotliwościach GSM: 900/1800/1900 MHz. Nie zapomniano też o GPRS i Bluetooth. Cena tego modelu to około 450 dolarów.

W968 Watch Phone

Podsumowując…

Zegarki nie zmieniają się tak szybko, jak np. telefony komórkowe, które stały się w przeciągu kilku lat podręcznymi komputerami. Zegarek naręczny jest częścią tradycji, ale nawet ona kruszeje pod naporem nowoczesności, a czasomierze stopniowo wzbogacane są o nowe możliwości. Na razie są to raczej tylko gadgety, jednak, kto wie, czego możemy spodziewać się za kilka lat?

blog comments powered by Disqus
Najciekawsze zegarki na świecie