PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Czy Samsung DeX Przebije Continuum od Microsoftu?

Czy Samsung DeX Przebije Continuum od Microsoftu?

Zaledwie kilka dni temu odbyła się prezentacja Samsunga Galaxy S8. Przy okazji premiery nowego flagowca, Koreańczycy przedstawili kilka nowości związanych pośrednio lub bezpośrednio z owym urządzeniem. Takim novum jest Samsung DeX, który może być bezpośrednio konkurencją dla Continuum od Microsoftu!

Wspomniana usługa zwana przez giganta z Redmond - Continuum, króluje na scenie mobilnej od przeszło dwóch lat! Choć z drugiej strony słowo "króluje" mogłoby być pewnym nadużyciem, tak rozwiązanie prezentowane przez Microsoft wydawać by się mogło dość nowatorskie i przyszłościowe. Bowiem, kto nie chciałby korzystać ze swojego smartfona jak z komputera klasy PC? Przecież, dorównują pod względem specyfikacji niegdysiejszym topowym komputerom

continuum microsoftu

W przypadku MS-u czar szybko prysł, a ambitny pomysł na rozwinięcie mętnej dość serii Lumia, prysł niczym bańka szturchnięta palcem dziecka. Amerykański koncern sądził, że pomysł ten pozwoli na powiększenie grona odbiorców owej Lumii, ale za wiele to nie zmieniło. Czas nadszedł na Samsunga i jego DeX'a! Owe rozwinięcie możliwości Samsunga Galaxy S8 działa na wielce zbliżonych zasadach, jakie panują (bądź też panowały) w Continuum. 

samsung prezentuje dex

W tym przypadku również mamy do czynienia ze stacją dokującą, która po połączeniu z naszą galaktyką, wyświetli na ekranie zawartość naszego urządzenia! W tak prosty sposób, będziemy mieć podgląd zarówno na zawartość urządzenia niczym jak w Windowsie czy też wybranej dystrybucji Linuksa. Mimo wszystko, koniecznością będzie posiadanie monitora wraz z myszką i klawiaturą, które podłączymy poprzez Bluetooth. To jednak nie wszystko!

samsung dex dla s8

Z oświadczeń samego Samsunga, podobno każdy użytkownik DeX'a będzie miał możliwość korzystania z pakietu Office oraz mobilnych aplikacji od Adobe! Wszystko dzięki nawiązaniu przez całe trio, specjalnej umowy o rozszerzeniu współpracy. Czyżbyśmy otrzymali funkcjonalność komputera stacjonarnego w postaci nowego interfejsu, który był zwykle dostępny smartfonom! Co ciekawe, osoby korzystające z aplikacji działających w systemie Windows, będą mieli możliwość skorzystania z dostępu zdalnego i bezpiecznego łączenia się z pulpitami zdalnymi.

dex na pierwszych grafikach

Jak już zdążyłem wspomnieć, urządzenia wskazujące typu klawiatura i mysz, łączą się ze stacją dokującą poprzez Bluetooth, zaś monitor podłączymy poprzez złącze HDMI. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty USB 2.0, USB typu C, Ethernet oraz funkcję bezprzewodowego ładowania podłączonego do stacji smartfona! Czyż nie brzmi to niemalże doskonale? Nie da się zaprzeczyć temu, że DeX osiągnie swego rodzaju sukces. Pomysł Microsoftu poniósł klęskę z powodu samego MS-u i braku zainteresowanych mobilną odsłoną Windows. Na koniec warto powiedzieć, że produkt ten będzie dostępny w cenie 160 dolarów, czyli ok. 650 złotych. Jednakże, premiera nie jest nam dokładnie znana aczkolwiek najpewniej pojawi się w drugiej połowie kwietnia. Co o tym myślicie? Zapraszam do komentowania, odwiedzenia forum oraz pozostawienia łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Czy Samsung DeX Przebije Continuum od Microsoftu?