PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN

Uber Pozwany, Problemy G2A I 11 Latek Wydał 30 Tysięcy Złotych - VideoNews #98

Uber Pozwany, Problemy G2A I 11 Latek Wydał 30 Tysięcy Złotych - VideoNews #98

Cześć, ja jestem Mikołaj i witam was w kolejnym, dziewięćdziesiątym ósmym cotygodniowym VideoNews, w którym jak zwykle przybliżymy wam najciekawsze informacje ze świata technologii. A dziś między innymi o Zmianach na YouTube, 11-latku wydającym 30 tysięcy na aplikacje oraz o przyszłości naszych smartfonów. Serdecznie zapraszam!

Uber Pozwany 

Jeździcie Uberem? A może lubicie być oszukiwani? Nikt nie lubi być oszukiwany! Uber od dłuższego czasu wzbudza wiele kontrowersji zarówno patrząc na konflikt ze środowiskiem taksówkarskim tak i  ostatnie nieprawidłowości dotyczące usługi UberEats i braku odpowiednich badań lekarskich u dostawców. Obecnie do sądu w Los Angeles trafiło oskarżenie Ubera o oszukiwanie zarówno własnych kierowców jak i pasażerów.  Uber nie chciał by ktokolwiek poczuł się pokrzywdzony dlatego postanowił robić przekręty nie tylko na własnych pracownikach ale również na klientach. Jak to możliwe? Jeżeli podróżujecie od czasu do czasu Uberem to prawdopodobnie wiecie, że cena za przyszły kurs jest podana jako kwota "przewidywana" i po kursie troszkę się różni od zakładanej przed wyruszeniem w podróż. Kwota jest wyciągana z odpowiedniej kalkulacji czasu oraz trasy podróży. Jeden z kierowców Ubera zobaczył, że klient widzi przewidywaną trasę i czas przejazdu inną jak ta, który widzi kierowca, przez co obydwojgu pojawia się inna kwota na rachunku. Pasażer płaci większą kwotę za przejazd i część pieniędzy idzie do kierowcy a reszta do Ubera. Po zauważeniu tego faktu kierowca postanowił właśnie podać platformę do sądu. Troszkę dużo w ostatnim czasie skandali z Uberem w roli głównej. 


Uber

Zmiany Na YouTube 

Nowości na YouTube! Każdy kto ma co najmniej 1000 subskrypcji może teraz prowadzić własny livestream z komórki.  By stać się gwiazdą potrzeba tylko mieć odpowiednio zweryfikowany kanał, nie być obciążonym żadnymi ograniczeniami na YouTube  oraz mieć urządzenie działające na IOS 8 czy Android 6.0 wzwyż! Zostając jeszcze przy YouTube to na nim właśnie, zostały wprowadzone też ograniczenia, odnoszące się do afery, o której mówiłem w zeszłym tygodniu. Teraz każdy kanał, który będzie miał ochotę zarabiać będzie musiał najpierw przekroczyć próg 10 tysięcy wyświetleń.  


YouTube

11 latek wydał 30 tysięcy złotych na Aplikacje 

Nie od dziś wiadomo, że wiele gier darmowych, napisanych na systemy przenośne mają zawarte w sobie mikro płatności. Pół biedy jeżeli jest to drobna opłata za elementy kosmetyczne a gorzej, jak wymaga się drobnych wpłat by móc powtarzać nieudany poziom. Niestety na takie drobne przekręty (czasem nie takie drobne bo potrafią jednorazowo przekroczyć nawet 400zł!) najbardziej są podatne dzieci, które nie zdają sobie sprawy z konsekwencji ciągłego klikania w przycisk "kup by grać". Właśnie w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii, jedenastoletni Alfie Dobson dokonał zakupów w grach na równowartość 30 tysięcy złotych! Jak do tego doszło? Alfie mógł korzystać z iPada tylko w weekendy, jednak przed końcem tygodnia jego ojciec połączył swoją kartę kredytową z kontem iTunes, nieświadomie dając swojemu synkowi możliwość wydania fortuny. Chłopak w pierwsze 700 funtów wydał w czasie poniżej pięciu minut. Ja pamiętam jak raz udało mi się w dzieciństwie wydać nieodpowiednio 50 złotych taty po czym musiałem to odpracować odpowiednio w domu.  Sprawdź PROMOCJE na SMARTFONY


Dziecko I Pieniądze

Przekręt G2A  

Gearbox, odpowiedzialny za serię gier Borderlands, Battleborn czy parę dodatków do klasycznego Half-Life, popadł w konflikt z polskim G2A. Obie firmy razem podjęły od współpracę by wydać kolekcjonerską edycję zremasterowanego Bulletstorm, jednak po pewnym czasie popularny YouTuber – John "totalbiscuit" Bain, poruszył problem kontrowersji z jakimi boryka się firma z Rzeszowa.

Post TotalbiscuitG2A jest oskarżane o dopuszczanie do sprzedaży kluczy do gier, zakupionych kradzionymi kartami kredytowymi. Gearbox postawił po tych zarzutach odpowiednie żądania wobec G2A: Program "lojalnościowy" G2A Shield ma być dostępny dla każdego użytkownika za darmo (program ten obecnie za odpowiednią dopłatą chroni użytkownika przed zakupem kradzionych kluczy), w ciągu 30 dni ma zostać uproszczony system płatności i być bardziej przejrzysty, w ciągu 60 dni mają powstać na G2A dodatkowe zabezpieczenia przeciwko oszustom oraz w przeciągu 90 dni ma powstać strona, gdzie certyfikowani developerzy mogli by wyszukiwać i zgłaszać klucze podejrzanego pochodzenia. Niestety prawdopodobnie żaden z tych wniosków nie zostanie spełniony ponieważ developer postanowił wycofać się ze współpracy. Na oficjalne stanowisko G2A trzeba poczekać do poniedziałku.

Bulletstorm

Przyszłość Smartfonów 

Jak będą wyglądały smartfony w przyszłości? Od jakiegoś czasu krąży pomysł odpowiednio składanych smartfonów jednak jak powiedział Kim Tea-woong z Samsunga,obecnie bezramkowe smartfony sprzedają się na tyle dobrze, że technologia składanego wyświetlacza może poczekać, a datę gotowości takiej  technologi datuje na 2019 rok.  Więc na składane smartfony będzie trzeba jeszcze poczekać, ale co powiecie na ekrany, które same będą się po rozbiciu naprawiać? Chemicy z Uniwersytetu w Kalifornii opracowali specjalny przeźroczysty materiał, który potrafi po uszkodzeniu samemu się skleić do pierwotnej formy w jedną dobę. Odpowiednie wiązania cząsteczek oraz materiały pozwoliły na utworzenie właśnie takiej, w przyszłości bardzo przydatnej technologii. Może samo naprawa w przypadku smartfona to nie nowość, ale samo naprawa ekranu może być w przyszłości naprawdę czymś genialnym.


Zagięty Smartfon

Sztuczna Inteligencja nie taka inteligenta  

Cloud Video Intelligence to technologia używana przez Google, która ma identyfikować kształty czy przedmioty na filmach podobnie jak robią już to odpowiednie algorytmy w przypadku zdjęć. Ostatnio naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie pokazali jak Algorytym Google jest podatny na sugestie. W pierwszej próbie pokazali tygrysa chodzącego po basenie i algorytm odczytał film oznaczając go tagami "zwierzę", "zoo", "natura"…

Pierwszy Wynik Cloud Video Intelligence

W następnej próbie co 50 klatek wstawili zdjęcie samochodu i po przekonwertowaniu przez algorytm tagi zmieniły się już na same "pojazd", "samochód" czy "audi". Całkiem ciekawe, zwłaszcza, że samochód stanowił zaledwie 1/50 materiału. Google ewidentnie musi popracować jeszcze nad precyzją systemu.


 Drugi Wynik Cloud Video Intelligence

Krótkie Newsy: 
Drugi Newsfeed Na Facebooku 

Facebook testuje nowy newsfeed, na którym pojawiają się strony, które nawet nie zostały polubione przez użytkownika. Zabieg ma na celu podanie użytkownikowi informacji, które mogłyby go zaciekawić. Ten drugi newsfeed pojawia się coraz większej ilości użytkowników w postaci ikonki rakiety.Sprawdź PROMOCJE na SMARTFONY


Drugi Newsfeed

Google Fact Check w Polsce 

Do polski wchodzi usługa Fact Check, która powstała przy współpracy z Google. Ma na celu pomóc użytkownikowi odróżnić fałszywe informacje od tych prawdziwych, przeglądając Google. Do celu weryfikacji newsów powstałą społeczność, która łączy już ze sobą aż 115 organizacji.


Samsung Galaxy S8 VS iPhone 7 - Pierwszy Test Wytrzymałościowy!


GOOGLE FACT CHECK

Nougat Się Rozprzestrzenia 

Najnowszy system Android się rozprzestrzenia, obecnie już prawie 5% udziałów. Jeżeli posiadacie Google Pixel czy Nexusa, to już możecie pobrać pliki ota i obraz Nougata 7.1.2 na swoje smartfony

Android Nougat

Nowy Twitter 

Na naszych telefonach możemy już odpalić nowy Twiiter – Twitter Lite. Nie będzie można go pobrać z popularnych sklepów z Aplikacjami a odpalić w przeglądarce. Dzięki temu zabiegowi można zaoszczędzić nawet do 70%danych porównując do oryginalnej aplikacji oraz pobiera mniej MB transmisji danych. 

Twitter

Zmiany na Spotify 

Zmiany na Spotyfiy. Najpopularniejsza aplikacja do strumieniowania muzyki wprowadza nowości. Po problemach na linii twórca-Spotify, ludzie odpowiedzialni za aplikację postanowili wprowadzić możliwość udostępniania swoich nowych albumów przez artystów w pierwszej kolejności użytkownikom premium. 

Spotify

Koniec Opłat ROAMINGOWYCH

Od 15 kwietnia w całej Uni Europejskiej zniesione zostaną opłaty roamingowe, o czym też wspominaliśmy już jakiś czas temu. Jednak warto przed wyjazdem sprawdzić jak jesteśmy rozliczani z naszym operatorem, ponieważ brak opłat roamingowych nie oznacza od razu braku jakichkolwiek opłat.

Roaming

blog comments powered by Disqus
Uber Pozwany, Problemy G2A I 11 Latek Wydał 30 Tysięcy Złotych - VideoNews #98