PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Kamer cyfrowych 4K

Nowości od Toshiba na tragach IFA

Nowości od Toshiba na tragach IFA

Podczas odbywających się w Berlinie targów IFA Toshiba zaprezentowała wiele nowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przenośne prezentery LUMILEO P100 i M200, kamery CAMILEO P20 i S30 oraz odtwarzacz plików multimedialnych STOR.E TV+.

Lumileo to nowa kategoria wśród produktów Toshiby. Taką nazwą oznaczono przenośne prezentery, pozwalające na wyświetlanie na ścianie np. prezentacji, zdjęć z telefonu czy gier. Urządzenie waży dynie 145 gramów i mieści się w kieszeni. Można z niego wyświetlić obraz o przekątnej 152 cm. Energooszczędna technologia LED i wydajna bateria umożliwiają użytkownikom wyświetlanie plików video w pełnej jakości do 80 minut bez potrzeby ładowania baterii.

toshiba LUMILEO P100

Toshiba zaprezentowała od razu dwa modele LUMILEO P100 oraz M200. Obydwa modele Full HD można podłączyć m.in. do laptopa, smartphone’a, kamery cyfrowej, konsoli z grami oraz do przenośnych media player’ów. Bardziej wszechstronnym modelem jest LUMILEO M200. Można na nim zarówno przechowywać dane jak i prezentować treści multimedialne. Urządzenie zostało wyposażone w dysk 2 GB, czytnik mikrokart SD i media player. W Polsce obydwa modele będą dostępne w czwartym kwartale br.

Toshiba LUMILEO M200

CAMILEO P20 i CAMILEO S30 są w pełni wyposażonymi wysokiej jakości kamerkami Full HD. Obydwa urządzenia mają dotykowe wyświetlacze i intuicyjne łatwe w obsłudze interfejsy, Wyposażone zostały w 10 x cyfrowy zoom, 3-calowy ekran dotykowy LCD oraz czytnik kart SD/SDHC/SDXC. Różni je matryca. W CAMILEO P20 ma ona rozdzielczość 5 megapixeli, a w CAMILEO S30 8 megapixeli. Oba modele są ultralekkie (ważą około 150 gramów) co czyni je doskonałymi towarzyszami podróży.

Toshiba CAMILEO P20

Porty HDMI i miniUSB.2.0 w szybki i łatwy sposób pozwalają połączyć kamerki się z telewizorem lub innym urządzeniem. Oba modele mają funkcję umożliwiającą przesłanie materiałów video prosto do sieci np. na stronę YouTube. W Polsce kamerki dostępne będą także w czwartym kwartale br.

Toshiba CAMILEO S30

Trzecią nowością Toshiby zaprezentowaną na IFA jest odtwarzacz plików multimedialnych STOR.E TV+ przeznaczony głównie do użytku domowego. Sprzęt może pomieścić do 2 terabajtów danych i przesyłać materiały multimedialne na podłączone urządzenie wykluczając po drodze wszelkie problemy z kompatybilnością. Urządzenie odczytuje większość najpopularniejszych formatów m.in. MP3, WMA, WAV, AAC, OGG, FLAC, LPCM, Dolby Digital, MPEG1 (DAT, MPG) czy RM/RMVB (RM/RMVB).

STOR.E TV+

Nie ma problemu też z odtwarzaniem napisów w formacie SSA, SMI, SRT, SUB, IDX+SUB. Sprzęt wyposażony jest m.in w opcję WLAN, podwójny USB 2.0 oraz port HDMI 1.3. Ponadto ma wbudowany czytnik kart SD (SDHC), MMC i MemoryStick. Mimo mocnych parametrów technicznych STOR.E TV+ jest niedużym urządzeniem ważącym 770 gramów. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy ta nowość pojawi się w Polsce.

STOR.E TV+

blog comments powered by Disqus
Nowości od Toshiba na tragach IFA