PODPOWIEDZI:

Apple Wymieni Baterię Za Darmo?

Apple Wymieni Baterię Za Darmo?

Apple nie wyklucza możliwości wymiany starych baterii, kompletnie za darmo! To i wiele innych rzeczy można wywnioskować z korespondencji między rzeczoną firmą, a jednym z amerykańskich senatorów. Czy możemy szykować już swoje stare iPhone-y? Zapraszam!

Pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się o przyczynie coraz słabiej działających iPhone'ów. Kiedy tyko świat obiegła informacja o specjalnych aktualizacjach spowalniających owe smartfony, Apple od razu zostało obrzucone błotem, jakoby miało robić to z premedytacją, by zmusić nas do zakupu nowszych modeli. Ten argument został jednak szybko obalony, bowiem powód nie był tak błahy jakby mogło się nam wydawać. O co chodziło?

Wymiana Baterii

Bardziej wtajemniczeni wiedzą, że ogniwa akumulatorowe z wiekiem tracą swoje właściwości. Problem w tym, że przykładowy procesor dalej potrzebuje odpowiedniego mocy, która wraz z obciążeniem może znacznie wzrosnąć. Dlaczego? Otóż, niektóre aplikacje wraz z rozwojem mają jeszcze większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową naszego urządzenia. Jakie było wyjście z tej niełatwej sytuacji? Podcięciem skrzydeł procesora. Urządzenie zwalniało, ale nie zagrażało funkcjonowaniu akumulatorka i przede wszystkim, naszemu bezpieczeństwu. 

Problemy z Baterią

Zatem, co zrobić? Koncern z Cupertino zaproponował odpłatną wymianę owych baterii w cenie 29 USD. Oficjalna cena (jak się nie mylę) na nasz rynek wynosi 149 złotych. Tutaj wkracza senator, John Thune z pewnymi sugestiami. Jego zdaniem, Apple powinno rozważyć opcję całkowicie darmowej wymiany zdegenerowanych już ogniw. Skąd ten pomysł? Otóż, nikt wcześniej nie został stosownie poinformowany o celowym spowalnianiu urządzeń, a konsument niedoinformowany to konsument zły.

iPhone Akumulator

Każdy szanujący się posiadacz urządzeń Apple, winien być na bieżąco informowany o tego typu sytuacjach. Nasuwa się myśl, ażeby teraz każdy w drodze "rekompensaty" otrzymał możliwość darmowej wymiany baterii na nową. Zaś, osoby, które dokonały odpłatnej wymiany, powinny otrzymać zwrot gotówki. Co na to Apple? Wg oficjalnego oświadczenia Cynthii Hogan, Apple rozważa każdą z wymienionych opcji. Pytanie tylko, czy będzie dotyczyło to również nas?Zapraszam do komentowania!

blog comments powered by Disqus
Apple Wymieni Baterię Za Darmo?