PODPOWIEDZI:

Gamingowe słuchawki z audiofilskim certyfikatem - ROCCAT Khan AIMO!

Gamingowe słuchawki z audiofilskim certyfikatem - ROCCAT Khan AIMO!

ROCCAT wprowadza na rynek nowe słuchawki gamingowe. Urządzenie posiada wszystkie cechy nowoczesnych zestawów słuchawkowych - wliczając w to podświetlenie RGB i certyfikat Hi-Res Audio.

Nowe słuchawki ROCCAT dla graczy

Nowy model słuchawek ROCCAT - ROCCAT Khan AIMO - to produkt bazujący na doświadczeniu poprzednika, czyli cenionych przez graczy i audiofilów słuchawek Khan Pro. Szczerze mówiąc ciężko mi uwierzyć, że audiofile mogą być zainteresowani gamingowym headsetem, jednak certyfikat Hi-Res Audio jest na pewno na plus.

Słuchawki Khan AIMO posiadają ceniony certyfikat Hi-Res Audio.

Zestaw ROCCAT Khan AIMO posiada wbudowaną kartę dźwiękową, co już na starcie pozwala im wyprzedzić konkurencję - dostarczany przez nie dźwięk nie będzie uzależniony od jakości karty dźwiękowej w naszym komputerze. Całość bazuje na 50 mm przetwornikach, które mają zapewniać czysty dźwięk do 24 bitów przy 96 KHz. Słuchawki umożliwiają również symulację dźwięku przestrzennego 7.1. Co prawda możecie również wyłączyć tę opcję i korzystać z jakości dźwięku stereo. Do całości dochodzi mikrofon, który pozwoli na komunikację w zespole graczy lub przez komunikatory. Producent zapewnia nas, że zastosowany mikrofon umożliwia rejestrację głosu z najbliższą możliwą naturalnością - jak to się zazwyczaj kończy, wszyscy wiemy. Pozostaje poczekać na pierwsze testy.

ROCCAT czerpał z doświadczenia modelu Khan Pro.

Zdecydowanym plusem jest konstrukcja samego urządzenia. Producent zastosował wysokiej jakości materiały, w tym stal nierdzewną. Możemy zakładać, że słuchawki będą służyć przez lata. Waga headsetu to jedynie 275 gram, co docenicie szczególnie podczas długich rozgrywek. W nausznikach znajduje się pianka z pamięcią kształtu.

Tak prezentują się słuchawki w pełnej okazałości.

Tak jak wspomniałem, słuchawki posiadają podświetlenie LED. Jest ono kompatybilne z innymi urządzeniami firmy ROCCAT oraz ze środowiskiem Swarm, które pozwoli na zaprogramowanie wyjątkowych efektów świetlnych. Ciekawi mnie jednak jedno - komu zależy na podświetleniu urządzenia, którego przez większość czasu nie będziemy mieć w zasięgu wzroku? Niemniej jednak to ciekawa funkcja, która jest teraz na topie wśród gamingowych akcesoriów - lepiej mieć, niż nie mieć.

Źródło: ROCCAT

blog comments powered by Disqus
Gamingowe słuchawki z audiofilskim certyfikatem - ROCCAT Khan AIMO!