PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Przedpremierowy pokaz autonomicznego pojazdu Audi Aicon

Przedpremierowy pokaz autonomicznego pojazdu Audi Aicon

Autonomiczny samochód przyszłości od Audi? Na to się zanosi. W Poznaniu odbył się przedpremierowy, ekskluzywny pokaz koncepcyjnego, elektrycznego i autonomicznego Audi Aicon.

Poznański Stary Browar był miejscem przedpremierowego pokazu Audi Aicon, nad którym prace trwały kilka dobrych lat. Jest to elektryczny i autonomiczny pojazd, który według inżynierów Audi ma w sobie łączyć innowacyjny napęd, cyfryzację czy równowagę środowiskową.

Przeczytaj też: Problemy Tesli - wypadek autonomicznego samochodu

Audi Aicon tył

Przechodząc do konkretów, ten świetnie prezentujący się pojazd, to czterodrzwiowe coupé z układem siedzeń 2+2, które może na jednym ładowaniu przejechać nawet 800 km.

Audi Aicon koło

Warto zaznaczyć, że karoseria i wygląd zewnętrzny pojazdu są stylistycznym dziełem Bogusława Parucha. Ten polski projektant pracujący w AUDI AG był zresztą gościem specjalnym pokazu.

Najlepsze rejestratory jazdy >>>

Audi Aicon środek

„Projektanci tworzący Audi Aicon musieli pamiętać o tym, by taki futurystyczny pojazd wyglądał estetycznie i sportowo. Bo Audi jest przede wszystkim marką sportową” – powiedział Leszek Kempiński, PR manager Audi. 

„Naszym zadaniem było stworzenie takiej architektury tego samochodu, by sam jego kształt komunikował również to, że jest to pojazd elektryczny i autonomiczny” – dodał Bogusław Paruch. 

Audi Aicon od tyłu

A Wy co sądzicie o Audi Aicon? Czy tak powinien wyglądać pojazd przyszłości?

blog comments powered by Disqus
Przedpremierowy pokaz autonomicznego pojazdu Audi Aicon