PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Procesory do gier |TOP5|

2 nowe Phenomy II z serii Black Edition – czyli górna półka według AMD

2 nowe Phenomy II z serii Black Edition – czyli górna półka według AMD

AMD, jeden z dwóch dominujących na rynku producentów procesorów, zaprezentował dwa nowe układy, przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników.

Phenom II X6 1100T to nowy, flagowy procesor ze stajni AMD, przeznaczony dla podstawki AM3. Układ ten, wytwarzany jest w procesie technologicznym 45 nm i wykorzystuje sześć rdzeni, każdy pracujący z częstotliwością 3,3 GHz. Ponadto najnowszy Phenom II wyposażony jest w 6 MB pamięci podręcznej L3. Według danych producenta maksymalne TPD (zużycie energii) procesora wynosi 125 W. Warto jeszcze dodać, że Phenom II X6 1100T należy do serii Black Edition, w ramach której sprzedawane są procesory wyłącznie z odblokowanymi mnożnikami. Jest to idealne rozwiązanie dla fanów overclockingu.

Phenom II X6 1100T_1

Drugim z debiutujących modeli jest AMD Phenom II X2 565 Black Edition. W przypadku tego procesora grupę docelową stanowią m.in. gracze. Wysokie taktowanie dwóch rdzeni – 3,4 GHz, 6 MB pamięci podręcznej L3, czy w końcu TDP na poziomie 80 W sprawiają, że ten CPU sprawdzi się idealnie w grach czy typowo domowych zastosowaniach. Podobnie jak sześciordzeniowy brat, Phenom II X2 565 również na leży do rodziny Black Edition i może pochwalić się odblokowanym mnożnikiem.

Phenom II X2 565

Oba procesory są idealnym dopełnieniem do płyt głównych i kart graficznych sygnowanych marką AMD.

blog comments powered by Disqus
2 nowe Phenomy II z serii Black Edition – czyli górna półka według AMD