PODPOWIEDZI:

Huawei wygrywa z Samsungiem w Polsce

Huawei wygrywa z Samsungiem w Polsce

Firmy zajmujące się analityką rynku donoszą o wielkim sukcesie firmy Huawei w Polsce. Chińczycy mają powody do świętowania, ponieważ zaciekła walka pomiędzy nimi, a koreańskim gigantem, trwa od dłuższego czasu i to nie tylko na naszym podwórku.

Ze świeżo opublikowanego raportu, który został przygotowany przez niezależną firmę GfK, wynika, że w kwietniu i w dwóch pierwszych tygodniach maja Huawei prowadzi w walce na polskim rynku smartfonów. Według tego sprawozdania udziały chińskiej korporacji w Polsce wynoszą nawet 36%. Samsung jest w tyle o jakieś 10%. W porównaniu do ostatniego półrocza udziały firmy Huawei wzrosły w Polsce o 13%.

Huawei przejmuje polski rynek smartfonów.

Czytaj także: Nowa reklama Samsunga budzi kontrowersje >>>

Zgodnie ze słowami dyrektora Huawei CBG Poland, Zhanga Jiana, po raz pierwszy od 2004 roku firma zajmuje pozycję lidera w Polsce. Tak ogromne zainteresowanie chińskimi produktami na naszym podwórku dało się odczuć jedynie podczas wielkiego debiutu Huawei na polskim rynku 14 lat temu. Według zarządzających korporacją, sekretem tego sukcesu są innowacje i łatwa dostępność usług. Nie jest też tajemnicą, że swoje zrobiło solidne wsparcie marketingowe.

Ogromny wybór smartfonów w świetnych cenach - sprawdź to >>>

Szczerze powiedziawszy, Chińczycy oferują rzeczywiście bogate smartfony, które zostały bardzo atrakcyjnie wycenione. Dobre ceny i solidne funkcjonalności przyciągają uwagę klientów nie tylko w Polsce. W skali ogólnoświatowej Huawei rywalizuje w tej kwestii nie tylko z Samsungiem, ale także z Apple. Poza tymi dwoma gigantami, reszta konkurencji zostaje daleko w tyle.

Według raportu GfK, najlepiej sprzedającymi się telefonami w Polsce w kwietniu 2018 były Mate 10 Lite, P9 Lite 2017 oraz P9 Lite Mini.

Źródło: China Technology News

blog comments powered by Disqus
Huawei wygrywa z Samsungiem w Polsce