PODPOWIEDZI:

Nowy iPhone X, Stories na YouTube, Fortnite na Androida - VideoNews #167

Nowy iPhone X, Stories na YouTube, Fortnite na Androida - VideoNews #167

To już #167 podsumowanie tygodnia, czyli VideoNews! W tym wydaniu dowiecie się nieco o nowych iPhonach, przekonacie się dlaczego ktoś z nowozelandzkiego oddziału Samsunga straciła pracę oraz wiele więcej! Sprawdźcie co działo się w minionym tygodniu!

Huawei wyprzedziło Apple w liczbie sprzedanych smartfonów

Niemożliwe, staje się powoli możliwe. Podczas wchodzenia na rynek smartfonów firmy Huawei nikt chyba nie przewidywał, że będą to jedne z popularniejszych urządzeń. Tymczasem, w zakończonym właśnie kwartale 2018 roku firma Huawei znalazła się na drugim miejscu pod względem sprzedanych smartfonów! Tym samym wyprzedziła Apple, które musi zadowolić się trzecią pozycją. Pierwsze miejsce bez zmian zajmuje Samsung, a jego telefony stanowią 20,9% sprzedanych urządzeń. Wspomniany Huawei wyprzedza o ponad 3% trzecie w tym rankingu Apple, posiadając udział 15,8% w sprzedaży smartfonów. Tuż za podium czai się Xiaomi  i OPPO, zatem możemy powiedzieć, że ekspansja chińskich producentów przebiega bardzo sprawnie. Nie jest wykluczone, że za kilka lat telefony z jabłkiem w logo będą musiały zstąpić z podium, właśnie na rzecz producentów z Azji.

Huawei lepszy niż Apple

Kolejne przecieki w sprawie iPhone X 2018

Steve Hemmerstoffer z OneLeak we współpracy z Tiger Mobile opublikował film przedstawiający dwie atrapy, mające imitować nowe iPhony, które zobaczymy prawdopodobnie (jak co roku) we wrześniu. Urządzenia na filmie posiadają ekrany o przekątnej 6,1 oraz 6,5 cala. Jak możemy zauważyć ten mniejszy posiada pojedynczy aparat. Większe urządzenie prawdopodobnie będzie czymś w rodzaju iPhone X Plus. Autentyczność tego przecieku może potwierdzać wpis Bena Geskina na Twitterze, w którym opublikował zdjęcie urządzeń które wyglądają łudząco podobnie do tych, które widzimy na filmie. Wy tak samo nie możecie doczekać się nowych iPhonów?

iPhone X 2018

Xiaomi Mi8 w oficjalnej przedsprzedaży w Polsce!

Co prawda Xiaomi Mi8 miał swoją premierę już jakiś czas temu, ale nadszedł wreszcie moment, kiedy oficjalnie pojawia się w Polsce. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które nie lubią zamawiać urządzeń z Chin. Mi8 pojawi się w naszym kraju w dwóch wersjach pojemnościowych – 64GB oraz 128GB. Ta pierwsze kosztuje 2299zł, zaś ta pojemniejsza jest 200zł droższa. Decydując się na zakup w przedsprzedaży otrzymujemy prezent o wartości ok. 100zł, czyli słuchawki Mi In-Ear Headphones Pro Silver. Zdecydujecie się na zakup tego urządzenia z polskiej dystrybucji? W końcu jego cena nie odbiega znacznie od tej, której doświadczymy w chińskich sklepach.

Xiaomi Mi8

Apple warte bilion dolarów, jako pierwsza firma na świecie!

2 sierpnia 2018 roku na pewno zostanie zapamiętany w świecie biznesu i giełdy papierów wartościowych. Firma Apple jako pierwsza w historii osiągnęła wartość 1 biliona dolarów. Cena akcji giganta z Cupertino osiągnęła próg 207,05 dolarów. Wzrost ceny akcji związany jest z opublikowanymi niedawno wynikami sprzedaży za drugi kwartał 2018 roku – firma zarobiła 11,5 miliarda dolarów, co oznacza 17% wzrost w porównaniu do ubiegłego roku. W tej sytuacji chyba nie można powiedzieć, że Apple się kończy.

Fortnite na Androida nie będzie dostępny w Sklepie Play

Użytkownicy mobilnych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem już od pewnego czasu mogą cieszyć się rozgrywką w Fortnite. Androidowcy nadal czekają aż najpopularniejsza gra na świecie trafi na ich smartfony i tablety, ale jak się okazuje nie wygląda to tak kolorowo! Gra nie będzie prawdopodobnie dostępna w Sklepie Play, lecz trzeba będzie pobrać ją bezpośrednio ze strony producenta. Epic Games podaje dwa powody takiego rozwiązania: chcą zachować bezpośredni kontakt z graczami oraz chcą uniknąć płacenia 30% dochodów dla Google z tytułu dystrybucji aplikacji w ich sklepie. Pojawia się tutaj problem związany z tym, że użytkownicy będą musieli zezwolić na instalację plików z nieznanych źródeł, co naraża ich na niebezpieczeństwo. Zapewne zaraz po premierze pojawi się mnóstwo fałszywych plików, które będą mogły zainfekować urządzenia. Dostęp do gry w pierwszej kolejności dostaną właściciele Galaxy Note 9, zaś pozostali będą mogli zagrać prawdopodobnie we wrześniu 2018 roku, choć nie wykluczone jest, że wyłączność dla Note 9 potrwa dłużej.

Galaxy Note 9 nie ma już przed nami żadnych tajemnic!

Prawdopodobnie ktoś z oddziału Samsunga w Nowej Zelandii w piątek stracił pracę. Przypadkowo zostało opublikowane wideo promocyjne Galaxy Note 9, który mieliśmy ujrzeć dopiero w dniu premiery. Jak zwykle koreański gigant chwali się rysikiem i jego funkcjonalnością. Bardzo ciekawie wygląda złoty rysik w połączeniu z niebieskim kolorem urządzenia. Oprócz rysika, na filmie widzimy również obsługę kart microSD o pojemności do 512GB. Więcej szczegółów odnośnie nowego Galaxy Note poznamy podczas premiery już 9 sierpnia. Przewidywana cena urządzenia w Polsce, w momencie premiery będzie wynosić 4299zł. Jak Wam się podoba nowy Note?

Stories na YouTube?!

Snapchat osiągnął gigantyczny sukces, a jego format szybko podchwycił Instagram, Facebook oraz Messenger. Kolejnym serwisem, który chce wprowadzić Stories jest YouTube! Byłoby to świetne uzupełnienie i można rzec, że tego brakowało w tej platformie. Wszystko byłoby w jednym miejscu. Jest to z jednej strony udogodnienie, a z drugiej strony zagrożenie. W końcu twórcy nie mieliby pretekstu do tego, by ich widzowie obserwowali ich także na innych portalach społecznościowych, przez co odchodzą im dodatkowe źródła zasięgu. Zobaczymy jak rozwinie się cała sytuacja i jak będą wyglądały YouTube Stories. 

YouTube Stories

blog comments powered by Disqus
Nowy iPhone X, Stories na YouTube, Fortnite na Androida - VideoNews #167