PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Zewnętrzny dysk twardy USB 3.0

Zewnętrzny dysk twardy USB 3.0

Firma Samsung zaprezentowała podczas targów CES 2011 w Las Vegas nową rodzinę zewnętrznych dysków twardych. Przeznaczone do użytku indywidualnego zewnętrzne dyski, zostały wyposażone w szybki interfejs SuperSpeed USB 3.0, które osiągają transfer danych do 5 Gb na sekundę. Dzięki temu przegranie filmu w wysokiej rozdzielczości, zajmującego pojemność 25 GB, potrwa zaledwie cztery minuty.

Nowe urządzenia o średnicy 2,5 cala oferują do 1 terabajta (TB) pojemności w kompaktowej, wygodnej obudowie inspirowanej skandynawskim minimalizmem. Przenośne dyski Samsunga zostały wykończone matową powierzchnią maskującą wszelkie zarysowania i odciski palców (ciekaw jestem ile w tym prawdy) - dostępne są w barwach odcienia czerni, beżu, szarości oraz pomarańczy.

dysk twardy C9000-02

Seria premium

Nowa seria premium przenośnych dysków również oferuje do 1 TB pojemności, ale dodatkowo wyposażona jest w pakiet łatwego w obsłudze oprogramowania służącego do zabezpieczania danych. Automatycznie wykonuje ono kopie zarówno nowo utworzonych, jak i zmienianych plików. Za pośrednictwem programu SecretZone na dysku tworzy się bezpieczna, wirtualna strefa, a dane szyfrowane za pomocą programu SafetyKey udostępniane są wyłącznie po podaniu poprawnego hasła. Nowe dyski z tej serii wyróżniają się elegancką, błyszczącą obudową w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, szafirowym i koralowym.

Dla obu serii nowych dysków twardych, firma Samsung udostępni sprzedawaną oddzielnie stację dokującą, która pozwoli na wygodne podłączenie napędów do komputerów PC oraz umożliwi współdzielenie danych.

Stoisko Samsung na CES 2011

Nowością w ofercie będą również duże, zewnętrzne dyski do komputerów stacjonarnych oferujące 1, 1.5 oraz 2 TB pojemności. Wzornictwem przypominają dyski przenośne, a swój elegancki, subtelny wygląd zawdzięczają zaokrąglonym krawędziom. Dodatkowo wyposażone są w umiejscowione na przednim panelu diody LED, które wskazują bieżący status pracy urządzenia. Dyski z tej serii dostępne będą w dwóch kolorach: czarnym i beżowym.

Dostępność

Wszystkie nowe dyski pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2011 roku.

blog comments powered by Disqus
Zewnętrzny dysk twardy USB 3.0