PODPOWIEDZI:

Xiaomi Mi Band 5 z kamerą?

Xiaomi Mi Band 5 z kamerą?

Do sieci miały wyciec pierwsze zdjęcia opaski Xiaomi Mi Band 5. Wygląda na to, że poza dużym i kolorowym wyświetlaczem 1,2 cala smartband będzie posiadał także wbudowaną kamerę.

Dwa tygodnie temu Xiaomi potwierdziło, że w drugiej połowie tego roku w sklepach pojawi się Xiaomi Mi Band 5. Kolejny model w popularnej linii smartbandów producenta ma wprowadzić kilka dużych innowacji, ale szczegóły na ich temat były owiane do tej pory tajemnicą. Zmieniło się to jednak dzięki pierwszym zdjęciom urządzenia, które miały wyciec do sieci.

Xiaomi Mi Band 5 wyposażony zostanie w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala, który jest większy o 0,3 cala od poprzedniego modelu z serii. Jak widać na zdjęciach, ekran będzie posiadał sporej wielkości otwór. Jego przeznaczenie nie jest jasne, ale możemy z dużą pewnością stwierdzić, że znajduje się w nimi niewielka kamera do selfie. Przydatność tego rozwiązania ocenią konsumenci, wiele zależeć będzie tu bowiem od jakości wykonywanych zdjęć.

Chociaż nie możemy potwierdzić istnienia wbudowanego aparatu, nieoficjalne źródła informacji wskazują na to, że Xiaomi Mi Band 5 jako pierwsza opaska chińskiego producenta przeznaczona na zewnętrzny rynek będzie posiadać wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC. Oznacza to, że z jej pomocą dokonamy teraz także np. szybkich zakupów w sklepie.

Nowością będzie również implementacja technologii PAI (Personal Activity Intelligence), która ma zapewnić wyższej jakości monitoring aktywności fizycznej organizmu w oparciu o tętno użytkownika. Przybliżona cena urządzenia pozostaje na razie nieznana, ale jak w przypadku pozostałych modeli Mi Band powinna być ona względnie atrakcyjna i przystępna. Opaska ma więc dużą szansę bardzo szybko po premierze znaleźć się w zestawieniu tanich smartbandów do 100 zł.

Jedno ze zdjęć pokazujących opaskę Xiaomi Mi Band 5.

Źródło: Xiaomi Today

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Xiaomi Mi Band 5 z kamerą?