PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Umeox Apollo pierwszy smartphone na baterie słoneczne

Umeox Apollo pierwszy smartphone na baterie słoneczne

Podczas targów MWC 2011 Firma Umeox zaprezentowała pierwszy produkowany seryjne smartphone z zamontowaną baterią słoneczną – Appolo (bóg Słońca). Nietypowy smartphone jest dziełem dwóch firm, chińskiej Umeox oraz holenderskiej Intivation, produkującej m.in. ładowarki wykorzystujące energię słoneczną.

Umeox Apollo

Telefon wyposażony jest w wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,2” i 320x480 pixeli TFT dysponujący paletą 256tyś kolorów. Dysponuje 512 pamięci RAM oraz 1GB pamięci podstawowej, którą możemy rozbudować do maksymalnie 32GB dzięki złączu microSD, posiada także złącze minijack 3,5mm oraz aparat 3,2 MPX. Smartphone pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3. Poza tym wyposażony jest w GPRS, Bluetooth 2.1 z A2DP, port mini USB 2.0, radio FM oraz baterię o pojemności 1300 mAh.

Umeox Apollo

Pomysł wykorzystania baterii słonecznych nie jest nowy, w zeszłym stuleciu byliśmy zarzucani kolejnymi produktami, które można było podładować przy pomocy słońca, jak np. kalkulatory. Co ciekawe działały one także dzięki sztucznemu oświetleniu.

Tylny panel telefonu zajmuje bateria słoneczna o powierzchni 24 cm2. Producenci zapewniają, że już 2,5 godzinne ładowanie pozwoli na pracę urządzenia przez cały dzień, pełne naładowanie baterii ma potrwać do 17 godzin. Z pewnością znajdzie entuzjastów tam gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony, a więc z pewnością znajdzie amatorów.

Umeox Apollo trafi na rynek w drugim kwartale tego roku, przewidywana cena na rynku zachodnim to ok 100 dolarów (300zł).

blog comments powered by Disqus
Umeox Apollo pierwszy smartphone na baterie słoneczne