PODPOWIEDZI:

Sony prezentuje dwa nowe projektory 4K

Sony prezentuje dwa nowe projektory 4K

Sony wprowadza do swojej oferty dwa nowe projektory do kina domowego, które wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K. Urządzenia przeznaczone są dla wymagających użytkowników oczekujących najwyższej jakości doznań filmowych.

Najnowsze projektory japońskiej spółki oznaczone są numerami VPL-VW890ES i  VPL-VW290ES. Zastępują one dotychczas obecne na rynku modele VPL-VW870ES i VPL-VW270ES. Oba urządzenia wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K i wyposażone są w wydajny procesor X1.

Czip zbudowany jest w oparciu o technologię wykorzystywaną w telewizorach Sony z serii Bravia i odpowiada za zapewnienie jak najlepszych doznań podczas seansów filmowych. W czasie rzeczywistym przeprowadza upscaling wszystkich materiałów wideo do 4K.

Procesor pozwala też na skorzystanie z dodatkowych funkcji wpływających na wygląd obrazu, takich jak Dynamic HDR Enhancer czy Reality Creation. Ta pierwsza poprawia efekty HDR, jeszcze bardziej zwiększając kontrast i jasność filmów czy seriali. Druga wzbogaca poszczególne klatki obrazu dodatkowymi szczegółami i detalami powstałymi dzięki zaawansowanym algorytmom. 

Oba modele mogą pochwalić się także trybem zmniejszenia opóźnienia sygnału wejściowego. Według Sony opcja ta przeznaczona jest w szczególności dla graczy bawiących się z szybkimi produkcjami akcji.

Sony VPL-VW890ES

Sony VPL-VW890ES to projektor z laserowym źródłem światła

Projektor korzysta z laserowego źródło światła Z-Phosphor o mocy 2200 lumenów. Model odznacza się też zaawansowanym obiektywem ARC-F (All-Range Crisp Focus), który wyróżnia się dużym otworem przesłony. Jego 18 soczewek zostało wykonanych w całości ze szkła. Sześć najważniejszych z nich dodatkowo skonstruowano przy użyciu specjalnego niskodyspersyjnego szkła ELD, zapewniającego bardziej wyrazisty i żywy obraz. Sprzęt waży ok. 22 kilogramów i można go zamawiać na stronie producenta.

Sony VPL-VW290ES

Sony VPL-VW290ES wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i wspiera technologię HDR

Projektor używa lampowego źródła światła o mocy 1500 lumenów. Korzysta ono ze standardowej żarówki rtęciowej 225 W, która według producenta wytrzyma nawet ok. 6000 godzin nieprzerwanej pracy. Podobnie jak opisany już droższy model, urządzenie wyposażono w dwa wejście HDMI w standardzie 2.2, jedno D-Sub, a także wejście LAN oraz USB. Model waży 14 kilogramów i będzie wkrótce dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (białej lub czarnej).

Źródło: Sony

blog comments powered by Disqus
Sony prezentuje dwa nowe projektory 4K