PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

83-calowy telewizor Sony Bravia XR Master A90J w Polsce

83-calowy telewizor Sony Bravia XR Master A90J w Polsce

Sony rozpoczęło w Polsce przedsprzedaż swojego największego do tej pory modelu telewizora OLED o nazwie Bravia XR Master Series A90J, z ekranem o przekątnej 83 cali. Wszyscy klienci składający w najbliższym czasie zamówienie otrzymają dodatkowo za złotówkę dwie pary wysokiej klasy bezprzewodowych słuchawek producenta.

Telewizor, wchodzący w skład flagowej linii urządzeń japońskiego producenta, przed premierą kupimy na stronie Sony Store, a także w sklepach RTV Euro AGD oraz Media Expert. Do 6 czerwca zamawiający urządzenie otrzymają w zestawie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth Sony WH1000XM4 i WF1000XM3, za które dopłacą zaledwie złotówkę. Sugerowana cena TV to 28 999 złotych.

Sony Bravia XR Master Series A90J

Zaletą najnowszego modelu Sony Bravia XR nie jest tylko jego wyjątkowo jasny 83-calowy ekran OLED z pełnym wsparciem dla rozdzielczości 4K oraz Dolby Vision HDR. We wnętrzu urządzenia zamontowano bowiem Cognitive Processor XR, a więc układ obliczeniowy wykorzystujący algorytmy poprawiające obraz (jego kontrast, kolor, jasność) poprzez wydzielanie z niego tzw. punktów uwagi, na które pada wzrok widza.

Procesor potrafi także ustalić położenie źródła dźwięku, by dopasować go do tego, co dzieje się w oglądanym programie, filmie czy serialu. Dodatkowo dzięki technologii interpolacyjnej podbija rozdzielczość materiałów wideo do jakości zbliżonej do 4K. Poza tym potrafi też zapobiec nadmiernemu rozmazywaniu i utracie jasności szybko zmieniających się obrazów.

Według Sony telewizor A90J jest również atrakcyjną propozycją dla graczy, został on bowiem przystosowany do działania z pecetami oraz najnowszymi konsolami, takimi jak PlayStation 5. Urządzenie obsługuje szereg funkcji standardu HDMI 2.1, takich jak 4K 120 kl./s, a jego matryca odznacza się szybkim czasem reakcji.

83-calowy A90J korzysta z systemu operacyjnego Android, który oferuje dostęp do ogromnej biblioteki aplikacji, a także wirtualnego asystenta Google.

Promocja na Sony Bravia XR Master Series A90J potrwa do początku czerwca

Źródło: Sony

blog comments powered by Disqus
83-calowy telewizor Sony Bravia XR Master A90J w Polsce