PODPOWIEDZI:

Telewizory 43 cale do 2000 zł + bonus - nasze Black Friday TOP 3

Telewizory 43 cale do 2000 zł  + bonus - nasze Black Friday TOP 3

W tygodniu Black Friday promocji nie brakuje na sprzęty z wielu kategorii. Wierzymy, że część z was będzie poszukiwała telewizorów, a my w tych poszukiwaniach chcemy pomóc. Wyjątkowo nie skupimy się na największych propozycjach, a na rozwiązaniach w rozmiarze 43 cali nieprzekraczających 2000 złotych. W ramach bonusu pokażemy wam urządzenie o nieco artystycznym zacięciu.

Nie zawsze wygospodarujemy przestrzeń na 55-calowy telewizor. Nie zawsze znajdziemy miejsce, by usiąść od niego odpowiednio daleko. Dlatego czasem potrzeba czegoś mniejszego. Dlatego dziś na tapet bierzemy telewizory o przekątnej 43 cale. To rozmiar często spotykany w polskich mieszkaniach, nie tylko w salonach, ale i sypialniach. Jednocześnie producenci rzadziej silą się przy tej przekątnej na innowacje, więc dzisiaj skupimy się na segmencie poniżej 2000 złotych, choć nie zabraknie jednego, wyjątkowego urządzenia.

W Vobis.pl trwa właśnie Black Week, dzięki czemu udało znaleźć się kilka telewizorów w dobrych cenach.

Tani i dobry telewizor od Xiaomi - Mi TV P1 43"

Chiński producent znany głównie ze smartfonów poszedł za ciosem i po sukcesie Mi TV 4S przedstawił telewizory z serii Mi TV P1. Te prezentują się nieco bardziej nowocześnie, jednocześnie będąc wierne zwycięskiej koncepcji poprzedników.

Xiaomi Mi TV P1 43" kupisz taniej w tym miejscu:

Xiaomi Mi TV P1 43" kup teraz taniej vobis.pl

Pozytywnie zaskakuje kontrast statyczny ANSI w okolicy 7000:1. Oczywiście, nie jest to parametr oddający wierność obrazu w ruchu, ale pokazuje możliwości matrycy. Kolejnym technicznym pozytywem jest poprawa jasności do poziomu powyżej 300 cd/m2, co było największą bolączką poprzednika. W dodatku Mi TV P1 samodzielnie wyreguluje jasność w zależności od warunków otoczeniaXiaomi Mi TV P1 poprawił obraz względem poprzednika

Producent zadbał o wysoką jakość obrazu w rozdzielczości 4K. W telewizorze zaimplementowano MEMC - technologię "dostawiania" klatek dla stworzenia wrażenia większej płynności. Oprócz tego obsłuży ono materiały w standardzie HDR 10+ oraz Dolby Vision. Dźwięk uruchomimy ze złącza optycznego lub jednego z trzech HDMI wyposażonego dodatkowo w standard eARC. Dzięki tunerowi DVB-T2 urządzenie jest gotowe na przyszłość.

Xiaomi Mi TV P1 obsługuje bogaty zestaw złączy

Mi TV P1 w rozmiarze 43 cali pracuje w oparciu o system Android TV. To oznacza łatwy dostęp do licznych aplikacji streamingowych oraz prostych gier, w które zagramy na telewizorze. Pilot obsłuży komendy głosowe wypowiadane do Asystenta Google. Nie zabrakło pilota opartego o Bluetooth oraz Chromecasta do strumieniowania obrazu bezpośrednio ze smartfona. 

Toshiba 43UA2063DB - Tani i solidny

Telewizor od Toshiby może skalować materiały do wyższej rozdzielczości, jednocześnie poprawiając ich jakość. Dzięki temu filmy z odtwarzacza DVD lub transmisje na żywo mogą zyskać na jakości przy rozdzielczości 4K. 

Telewizor Toshiba 43UA2063DB znajdziesz tu:

Toshiba 43UA2063DB kup teraz taniej vobis.pl

Oczywiście, żeby skalowanie miało sens, najpierw trzeba osiągnąć dobrą jakość matrycy i procesora. O ile pierwsza to dość standardowy panel LCD, tak procesor TRU Picture Engine ciężko pracuje nad poprawą obrazu, a w szczególności jego kontrastu. Telewizor powinien też zadowolić fanów dźwięku, którzy po podłączeniu odpowiedniego sprzętu wykorzystają moc standardu Dolby Audio.

Telewizor Toshiby nada się do oglądania kinowych produkcji w domu

Telewizor pracuje pod kontrolą Android TV, ale nie zabrakło w nim wbudowanego odtwarzacza multimedialnego czy funkcji PVR. Pozwoli ona nagrywać materiały na dysk przenośny, by np. obejrzeć odcinek serialu po powrocie z pracy. Funkcjonalność urządzenia dodatkowo rozszerzy sklep Google Play z setkami aplikacji nie tylko do strumieniowania treści. 

TCL 43C725 z panelem QLED - dodatkowa warstwa głębi obrazu

Panele QLED różnią się od matryc LCD wykorzystaniem przy produkcji dodatkowej warstwy złożonej z kropek kwantowych. Potrafią one przekonwertować padające na nie światło na inny kolor (zmieniają długość fali; im większa kropka, tym bardziej wydłuża i ociepla kolor zgodnie ze spektrum światła widzialnego). To pozwala precyzyjniej niż w panelu LCD przefiltrować światło i w rezultacie uzyskać więcej kolorów.

TCL 43C725 z panelem QLED taniej kupisz w tym miejscu:

TCL 43C725 kup teraz taniej vobis.pl

Taki panel znajdziemy w TCL 43C725. Telewizor chińskiego producenta obsłuży materiały w standardzie HDR 10+ jak i Dolby Vision. Pozwolą one wycisnąć z matrycy siódme poty i cieszyć się wysoką jakością filmów. Wrażenia dźwiękowe spotęgujemy dzięki Dolby Atmos, które po podpięciu kompatybilnego sprzętu zapewni przestrzenność dźwięku. 

Choć to wszystko może stwarzać wrażenie propozycji do filmów, to TCL 43C725 ma też potencjał growy. Producent zaimplementował bowiem ALLM (Auto Low Latency Mode) - tryb zmniejszający opóźnienia między sygnałem otrzymywanym od konsoli, a tym, co widzimy na ekranie. Dzięki temu poprawimy czas reakcji. 

TCL 43C725 działa w oparciu o Android TV

Telewizor pracuje pod kontrolą systemu Android TV, więc bez problemu uruchomimy na nim Netflixa czy Player.pl, a w razie potrzeby skorzystamy z przeglądarki. Gotowość na różne zapotrzebowania widzów widać także w obecności złącza Common Interface (może zastąpić dekoder) oraz optycznego dla sprzętów audio. 

Samsung The Serif QE43LS01TB - telewizor z artystycznym zacięciem

To telewizor o nietuzinkowym wyglądzie, więc nada się do aranżacji nietuzinkowych przestrzeni. W dodatku tryb Ambient+ pozwala mu wpasować się zarówno w otoczenie, jak i porę dnia dzięki klimatycznym wizualizacjom. The Serif QE43LS01TB to telewizor, w którym ekran jest tylko pretekstem do formy. 

Tu znajdziecie Samsung The Serif QE43LS01TB:

TCL 43C725 kup teraz taniej vobis.pl

Oczywiście unikalna forma nie wyklucza dobrej jakości obrazu. Podobnie jak w TCL, tak i w Samsungu znajdziemy matrycę wykonaną z warstwą złożoną z kropek kwantowych. Jakość obrazu poprawia autorski procesor Samsunga zoptymalizowany pod wyświetlacze QLED. Telewizor Samsunga działa w oparciu o system Tizen, w którym nie brakuje aplikacji streamingowych, w tym Apple TV+. 

The Serif od Samsunga umyka schematom myślenia o telewizorze

Nie brakuje opcji połączeń telewizora ze smartfonami. Jedną z nich jest wykorzystanie NFC do szybkiego parowania. Po powrocie do mieszkania bez problemu odsłuchamy podcastu już na większym urządzeniu. Dźwięk dotrze do nas w czystej formie dzięki automatycznemu wzmacnianiu głosu. Telewizor sparujemy też z urządzeniami Apple, co zapewnia zgodność ze standardem AirPlay. W ramach trybu Multiview podzielimy ekran na obraz np. z telefonu i sygnał satelitarny.

blog comments powered by Disqus
Telewizory 43 cale do 2000 zł + bonus - nasze Black Friday TOP 3