PODPOWIEDZI:

Hama na IFA 2022 - Smart home, zasilanie energią i ułatwianie codziennego życia!

Hama na IFA 2022 - Smart home, zasilanie energią i ułatwianie codziennego życia!

Na tegorocznych targach elektroniki w Berlinie firma Hama przedstawiła swoje najnowsze produkty, między innymi z dziedziny smart home. Wśród oferty znalazły się zewnętrzne gniazdka i listy zasilające WLAN, kamery do obserwowania posesji, odbiornik Bluetooth. Więcej informacji w poniższym newsie.

Dobra wiadomość zarówno dla fanów elektroniki użytkowej, jak i normalnych domowników lubiących komfort i trendy designerskie. Niemiecki producent zaprezentował swoje propozycje na targach IFA 2022. Poniżej wykaz jesiennych nowości od Hama.

Dostarczanie energii

W tej dziedzinie znalazły się 3 urządzenia. Pierwszym z nich jest czarna listwa zasilająca 65 W z dwoma gniazdami i trzema portami USB (dwa obustronne porty USB-C i jeden USB-A). Cechuje się technologiami Power Delivery i Qualcomm. Gwarantuje szybkie i przede wszystkim bezpieczne zasilanie energią, biorąc pod uwagę odpowiednie natężenie prądu.

Drugi produkt to listwa zasilająca o mocy 65 W z czterema gniazdami i trzema portami USB. Może się zatem pochwalić większą ilością gniazd. Reszta pozostaje ta sama.

Ostatnia propozycja to elastyczna biała listwa z pięcioma gniazdami i dwa portami USB-A. Przewód ma długość 1,4. Tworzy ciekawe rozwiązanie, gdyż każde gniazdko odgina się pod kątem 45°. Możliwości konfiguracji jest zatem sporo.

Smart Home

Do najnowszych produktów smart home od Hama należy biała listwa zasilająca WLAN z obustronnym portem USB-C. Zastosowano moc 20 W, cztery gniazda USB typu C. Nie trzeba dodatkowego huba, aby zainstalować ją we własnej sieci WiFi. Zestaw urządzeń w sieci WLAN umożliwia sterowanie przez aplikację zarówno pojedynczymi produktami, jak i wszystkimi w tym samym czasie. Port USB służy do podłączenia na przykład telefonu czy tableta.

Drugim sprzętem jest zewnętrzne gniazdko WLAN tworzące połączenie z routerem we własnej sieci WiFi. Przykładowo zgasisz światło, nie wstając z łóżka. Kuszące, prawda? Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego.

Na uwagę zasługuje narożna czarna lampa podłogowa Ambient Lightstick. Tworzy doskonałą atmosferę, indywidualnie dobierzesz palety barw. Jej wysokość sięga 155 cm. Masz do czynienia z dotykowym panelem sterowania. Dysponuje 8 watami mocy.

Dzwonek do drzwi z kamerą i baterią wyróżnia się wodoodpornością IP65, czujnikiem ruchu, trybem nocnym. Założysz kilka profili użytkowników. Działa we własnej sieci WiFi. Możliwa dwukierunkowa komunikacja dźwiękowa. Zakres obrotu kamery sięga 130°, z kolei rozdzielczość wynosi 1280 x 1024 pikseli. Wszelkie nagrania przechowywane są w chmurze bądź na karcie microSD.

Dzwonek do drzwi z kamerą i baterią od Hama

Ostatni produkt z dziedziny smart home panel sterowania LCD z ekranem dotykowym to jednostka nadająca się do sterowania wszystkich produktów smart od Hama, włącznie do użytku z Interkomem. Nie jest konieczne używanie smartfona.

Akcesoria Bluetooth

Tutaj prym wiedzie solidnie wykonany odbiornik Bluetooth 5.1 z wtyczką Jack 3,5 mm. Z jego pomocą zyskasz łączność bezprzewodową na przykład w starego typu wzmacniaczu, jak również skorzystasz z trybu głośnomówiącego lub pozwolisz sobie na transmisję muzyki. Odbiornik charakteryzuje się funkcją wyciszania rozmów prywatnych, opcją Bass Booster, akumulatorem 150 mAh oraz 10-godzinnym odtwarzaniem muzyki.

Podpórka - stojak na laptop, tablet lub telefon

Stojak o postaci dwóch niedużych blatów służy do wygodnej pracy czy zabawy. Na większej części położysz przykładowo notebooka, na mniejszej myszkę. Zostały połączone sprężyną gazową. Możliwa regulacja wysokości w zakresie 11 - 50 cm. Maksymalny udźwig to 15 kg. Stabilność to zasługa silikonowych antypoślizgowych nakładek.

Stojaki telewizyjne

Do ostatniej grupy należą stojaki na telewizor w dwóch wersjach. Jeden stojak ma rozstaw śrub w standardzie VESA do 600 x 400 i sprawdzi się do telewizorów od 37 do 75 cali, natomiast drugi  odpowiada standardowi VESA 400 x 400 (telewizory od 32 do 65 cali) i umożliwia obrót w poziomie o 70°.

Obydwa posiadają nóżki o kolorze zbliżonym do drewna orzechowego (wraz z antypoślizgowymi nakładkami). Można regulować wysokość stojaków.

Na stoisku Hama nie zabraknie artykułów Xavax to Go. Mowa o kubkach do kawy, pojemnikach na lunch, bo liczy się przyrządzanie zdrowych posiłków.

blog comments powered by Disqus
Hama na IFA 2022 - Smart home, zasilanie energią i ułatwianie codziennego życia!