PODPOWIEDZI:

ASUS ROG przedstawia najnowszą linię laptopów na rok 2023!

ASUS ROG przedstawia najnowszą linię laptopów na rok 2023!

ASUS prezentuje swoje najnowsze laptopy gamingowe na 2023 rok. W nowej linii laptopów zastosowano najnowsze procesory, układy graficzne od AMD, Intel i NVIDIA. Znalazły się również udoskonalone technologie Intelligent Cooling. Więcej szczegółów w poniższym newsie.

ASUS ROG przedstawił gamę najnowszych laptopów na targach CES 2023. Nowe rozwiązania wyznaczają granice doskonałości. Mowa między innymi o procesorach i układach graficznych gwarantujących najwyższą wydajność oraz funkcjonalność, ulepszonych wyświetlaczach Mini LED i system chłodzenia Intelligent Cooling, a także stylowym designie. Do rodziny Strix dołączyły modele z 16- i 18-calowymi ekranami.

Szukasz laptopa? Zobacz poradnik zakupowy

ASUS Zephyrus M16 posiada teraz wyświetlacz AniMe Matrix, z kolei przeprojektowane modele Flow X13 i XG Mobile najnowszy hardware.

Nowe procesory i układy graficzne

W obecnym roku cała linia ROG dostała najświeższe rozwiązania, czyli najnowsze procesory 13. generacji Intel, nowe procesory AMD Ryzen Zen 4 podnoszące poziom rdzeni, procesory graficzne od firmy NVIDIA z szeregiem przydatnych funkcji, jak DLSS 3 i kodowanie AV1. Te cechy wraz z wysokiej jakości ekranami do gier i niewiarygodnym systemie chłodzenia ustawiają wysoko poprzeczkę, jeżeli chodzi o gamingowe laptopy.

Ulepszone wyświetlacze i system chłodzenia

Wyświetlacze z oznaczeniem Nebula spełniają określone kryteria, jak płynność ruchu, żywe kolory czy jasne podświetlenie. Obecnie ASUS ROG wprowadził wyświetlacze Nebula w rozmiarach od 13-calowego do 18-calowego. Została dopracowana technologia Intelligent Cooling, która równoważy wydajność chłodzenia z aspektami akustycznymi. Gamingowe laptopy muszą mieć przecież skuteczne chłodzenie, aby podzespoły pracowały długo i wydajnie.

W nowych modelach laptopów na rok 2023 ROG postawił na powiększony radiator o pełnej szerokości (pokrywa cały tylny obszar obudowy, zwiększając powierzchnię chłodzenia) oraz technologię Tri-Fan (trzeci wentylator w układzie chłodzenia gwarantujący efektywniejsze odprowadzanie ciepła i dodatkowy przepływ powietrza do wewnętrznych komponentów).

Radiator wprowadzono do tegorocznego, przeprojektowanego modelu Zephyrus M16. Modele 16-calowe i 18-calowe z serii Strix zyskały grubszy wariant radiatora.

najnowszy laptop od ASUS

Strix SCAR 16 i 18

Rodzina Strix SCAR to flagowy produkt ROG. Strix SCAR 16 i 18 zmieniają swoją nazwę, a to za sprawą przeprojektowanej konstrukcji obudowy, która pomieści 16- i 18-calowe panele o proporcjach 16:10. W grach bez trudu dostrzeżesz swoich przeciwników. 16-calowy model chwali się najnowszym wyświetlaczem ROG o rozdzielczości QHD, 240Hz Nebula HDR z technologią Mini LED.

Dzięki poprawie wydajności chłodzenia zostały zwiększone możliwości procesora i układu graficznego. Wszystko po to, aby uzyskać największą ilość klatek na sekundę. Modele Strix SCAR 16 i SCAR 18 poza ulepszonym radiatorem i technologią Tri-Fan zyskały ciekły metal Thermal Grizzly Conductonaut Extreme zastosowany na procesorze i na GPU, co zapewnia maksymalną moc obliczeniową.

Procesor 13. Generacji Intel Core i9 13980HX z 8 rdzeniami Performance i 16 rdzeniami Efficient oznacza niezwykłą wydajność w grach. Sprzęt może zostać wyposażony w układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090 o mocy 175 W z zapasem termicznym. Efektem jest długie taktowanie układu.

Laptopy z serii Strix G16 i Strix G18 również mogą posiadać ten sam procesor i być skonfigurowane z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4080. W grach esportowych ma to ogromne znaczenie. Procesor Ryzen Zen 4 firmy AMD z 16 rdzeniami to prawdziwa bestia.

Z trudnymi wyzwaniami poradzą sobie modele Strix G17 i Strix SCAR 17 z tym samym potężnym procesorem.

ROG Zephyrus

Linia Zephyrus wyróżnia się zarówno smukłą formą, jak i niezwykłą wydajnością. Z modelami możesz podróżować w każdy zakątek świata. Masz do czynienia z ultra smukłym modelem M16 z ulepszonym systemem chłodzenia z technologią Tri-Fan i najnowszym radiatorem. Laptop Zephyrus M16 na rok 2023 pracuje z mocą wyższą o 25 W w porównaniu z modelem z 2022 roku. To jeszcze większa moc dla procesora Intel Core i9 13900H i układu graficznego NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop z przełącznikiem MUX i NVIDIA Advanced Optimus.

Zephyrus M16 2023 to również 16-calowe urządzenie z kultowym kultowy układem oświetlenia LED AniMe Matrix. Zachwyci wyświetlacz QHD Nebula HDR Display z technologią Mini-LED. 1024 stref przyciemniania, głęboka czerń i 1100 nitów jasności sprawia, że kontrast i obraz HDR jest idealny. Dostrzeżesz każdy detal. Ponadto częstotliwość odświeżania jest na poziomie 240 Hz, a pokrycie palety barw DCI-P3 wynosi 100%.

Najnowszy Zephyrus G16 cechuje się procesorem Intel Core i9 13900H oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop z przełącznikiem MUX i NVIDIA Advanced Optimus. Dodatkowo zastosowano 16-calowy ekran Nebula Display o rozdzielczości QHD i częstotliwości odświeżania 240 Hz.

W laptopie gamingowym Zephyrus G14 także postawiono na innowacyjne rozwiązania, w tym procesor AMD Ryzen™ Zen 4 oraz procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop z przełącznikiem MUX i NVIDIA Advanced Optimus. Znajdziesz 14-calowy wyświetlacz ROG Nebula HDR, 504 stref przyciemniania, 600 nitów jasności i pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 na poziomie 100%. Możesz skorzystać z panelu AniMe Matrix.

Na szczycie znalazł się Zephyrus Duo 16 z dwoma wyświetlaczami, na które składa się 16-calowy panel Mini LED oraz ekran dotykowy 4K wysuwający się samoczynnie po otwarciu laptopa. Sprawdzi się zarówno dla zapalonych graczy, jak i często podróżujących twórców podróży. Model Duo 16 może się pochwalić procesorem AMD Ryzen Zen 4 z 16 rdzeniami oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop z przełącznikiem MUX.

ROG FLOW

Laptop ASUS Flow X13 na rok 2023 posiada procesor AMD Ryzen Zen 4 i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop. Przełącznik MUX i NVIDIA Advanced Optimus w inteligentny sposób kierują sygnał do wyświetlacza. Ciekły metal na procesorze pozwala obniżyć temperaturę nawet o 13°C, co daje więcej możliwości między innymi w grach. Flow X13 wyposażono w 32 GB ultraszybkiej pamięci RAM LPDDR5.

Warto zwrócić uwagę na przeprojektowaną obudowę (zmniejszono o 10 mm rozmiar). Co ciekawe zachowano 15-calowy układ klawiatury i zwiększono pojemność baterii z 62 do 75 Wh. Nowszy zawias gwarantuje lepszą wentylację. Postawiono na teksturę aluminiowej pokrywy inspirowaną falami grawitacyjnymi. Kolejnym atutem jest kamera FHD IR z obsługą Windows Hello i większy touchpad, nowy ekran dotykowy o rozdzielczości QHD, 165 Hz Nebula Display i zawias 360°.

W modelu Flow Z13 na rok 2023 postawiono na układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop, którego TGP wynosi aż 65 W oraz dedykowany przełącznik MUX z obsługą NVIDIA Advanced Optimus. Użytkownik może liczyć na technologię ciekłego metalu i komory parowej, 13-calowy wyświetlacz Nebula Display o rozdzielczości QHD, częstotliwość odświeżania 165 Hz.

Model Flow X16 został ulepszony o procesor Intel Core i9 13900H oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop z przełącznikiem MUX i NVIDIA Advanced Optimus, a także wyświetlacz dotykowy Nebula HDR Mini LED. Szczytowa jasność to 1100 nitów, częstotliwość odświeżania to 240 Hz.

Wszystkie laptopy serii Flow na rok 2023 oferują powłokę Corning Gorilla Glass DXC o większej twardości (odporność na zarysowania) i redukującą odbicia na powierzchni. Z pewnością w dniu pojawienia się w sprzedaży nowe notebooki znajdą wysokie pozycje w naszym rankingu laptopów.

ASUS XG Mobile na 2023 rok

Na koniec model XG Mobile z wydajnym procesorem graficznym NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop o maksymalnej mocy 150 W. To kompaktowy sprzęt z dodatkowymi złączami i sporym zastrzykiem mocy obliczeniowej.

Przy okazji zobacz czy LAPTOP z dwoma ekranami ma sens? Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED

blog comments powered by Disqus
ASUS ROG przedstawia najnowszą linię laptopów na rok 2023!