PODPOWIEDZI:

Ecovacs Airbot Z1 - Mobilny oczyszczacz powietrza z głośnikami Bluetooth!

Ecovacs Airbot Z1 - Mobilny oczyszczacz powietrza z głośnikami Bluetooth!

Nastąpił przełom w domowej, inteligentnej robotyce, bowiem na rynku pojawił się mobilny oczyszczacz powietrza z głośnikami Bluetooth. O modelu Ecovacs Airbot Z1 przeczytasz więcej w poniższym newsie.

Tym razem premierę miał pierwszy przełomowy robot oczyszczający powietrze Ecovacs Airbot Z1. Na wstępie warto zaznaczyć, że urządzenie potrafi samoczynnie poruszać się po domu i oczyszczać powietrze m.in. filtrem HEPA H13. Co ciekawe, sprzęt umili również czas, a to za sprawą wbudowanych głośników Bluetooth (robot odtwarza muzykę).

Ma do zaoferowania wbudowaną kamerę HD, opcjonalnie wybierzesz funkcję nawilżacza i odświeżacza powietrza (wymienne kapsułki). Zachwyca obsługa autorskiego asystenta głosowego. Zastosowano niezwykle ważną dezynfekcję UV, zaawansowaną technologię wykrywania przeszkód AIVI3D i nawigację TrueMapping 2.0.

Kilka słów o Ecovacs Airbot Z1

Firma Ecovacs wzbogaciła swoją ofertę o sprzęt klasy premium, czyli model Airbot Z1. Stanowi przełom na rynku, gdyż łączy w sobie najnowocześniejszą elektronikę z ogromną i unikatową funkcjonalnością. Ecovacs Airbot Z1 sprawi, że będziesz mógł się cieszyć czystym i zdezynfekowanym powietrzem, a także przyjemnym zapachem w domu. Urzeka jego stylistyka, która powinna pasować do większości wnętrz. Jego wygląd to zasługa duńskiego studio Jacob Jensen Design.

Filtr HEPA i dezynfekcja UV

Ecovacs Airbot Z1 usuwa z powietrza bakterie i formaldehydy. Odpowiedzialny jest za to  zaawansowany system oczyszczania powietrza z 659 m3/h CADR i znakomita wydajność filtra HEPA H13. W celu dodatkowej ochrony został wbudowany moduł dezynfekcji UV usuwający nawet do 99,9% bakterii. Głośność pracy tego robota nigdy nie przekracza 40 dB.

Ecovacs Airbot Z1 jest kompatybilny z 2 modułami, które dokupisz osobno. Chodzi o wolny od mgły nawilżacz powietrza, który utrzymuje optymalny poziom wilgotności, ma 2-litrowy zbiornik i łatwy w wymianie filtr, a stopień nawilżania wynosi 400 ml/h. Drugim modułem jest odświeżacz powietrza (skorzystasz z kapsuł odświeżających).

Wsparcie AI i nawigacji

Bezprzewodowy robot oczyszczający powietrze Ecovacs Airbot Z1 potrafi mierzyć i optymalizować temperaturę, wilgotność i jakość powietrza w czasie rzeczywistym, a to dzięki precyzyjnemu czujnikowi VOC. Istnieje możliwość połączenia sprzętu z dołączonym do zestawu monitorem jakości powietrza, dzięki któremu poznasz dokładniejsze poziomy jakości powietrza. W momencie, gdy jakość powietrza spadnie poniżej określonego poziomu, robot oczyści dany obszar (tryb czyszczenia).

Autorskim rozwiązaniem jest sterowanie głosowe YIKO, które jeszcze bardziej ułatwiają obsługę (inteligentna technologia rozpoznawania głosu i dźwięku). Jeżeli chodzi o nawigację, to  nowy system AIVI3D został wyposażony w ulepszony chip i zoptymalizowany algorytm. Wykorzystuje on światło strukturalne i technologię AIVI. Dzięki temu potrafi dokładnie zidentyfikować oraz automatycznie ominąć przeszkody. Ulepszony algorytm mapujący SLAM sprawia, że technologia TrueMapping 2.0 jest czterokrotnie precyzyjniejsza w porównaniu z LDS.

Ecovacs Airbot Z1 wykrywa przeszkody już z odległości 10 m. Jeżeli sparujesz robota z aplikacją Ecovacs Home, to zobaczysz dom w formie trójwymiarowej. Kamera starlight 960P HD gwarantuje wyraźny obraz, niezależnie od pory. Certyfikat TOV Rheinland potwierdza bezpieczeństwo i ochronę danych.

robot oczyszczający powietrze Ecovacs Airbot Z1 front

Styl i dźwięk

Robot Ecovacs Airbot Z1 imponuje również odtwarzaniem ulubionej playlisty m.in. ze smartfona, tabletu czy laptopa. Dwa głośniki mają łączną moc 7 W, dobrą jakość brzmienia i odtwarzają muzykę za pomocą Bluetooth. Wymiary 350 x 369 x 523 mm i waga 14 kg sprawiają, że jest to sprzęt łatwy w manewrowaniu i mobilny. Akumulator o pojemności 5200 mAh pozwala na 180 minut działania. Ładowanie trwa 3 godziny.

Sugerowana cena detaliczna robota czyszczącego powietrze Ecovacs Airbot Z1 wynosi 6999 zł.

blog comments powered by Disqus
Ecovacs Airbot Z1 - Mobilny oczyszczacz powietrza z głośnikami Bluetooth!