PODPOWIEDZI:

Portfolio telewizorów Samsung na 2023 rok!

Portfolio telewizorów Samsung na 2023 rok!

Tegoroczne portfolio telewizorów Samsung składa się z linii Excellence Line, OLED, Neo QLED, QLED i Crystal UHD. Więcej na ich temat w poniższym newsie.

Firma Samsung postawiła na najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną ofertę telewizorów w swojej historii. Telewizory Samsung 2023 pochodzą z linii Excellence Line, OLED, Neo QLED, QLED i Crystal UHD.

Tegoroczne telewizory Samsung zachwycą doskonałą jakością obrazu wspieraną przez sztuczną inteligencję, jeszcze lepszym designem, nowymi technologiami i funkcjami dla wyższego poziomu rozrywki domowej, a także większymi możliwościami audio.

Linia Excellence Line

Najlepsze telewizory Samsung w tegorocznej ofercie pochodzą właśnie z linii Excellence Line. Design jest tu wręcz spektakularny, a technologie bardzo zaawansowane. Na serię składają się trzy modele:  QN900C, QN800C i QN700C. Są dostępne w przekątnych od 55 do 85 cali.

Telewizory Excellence Line NEO QLED 8K, czyli modele QN900C i QN800C zostały wzbogacone w Neuronowy Procesor AI Quantum 8K o jeszcze większych możliwościach w zakresie skalowania obrazu do jakości jak najbliższej 8K. Warto zwrócić uwagę, że proces skalowania oparty jest aż na 64 wielomodelowych sieciach neuronowych, a nie na 20, tak jak było w poprzedniej generacji.

Ponadto, telewizor Excellence Line Samsung QN900C cechuje się odświeżaniem 144 Hz. Widz może liczyć na pełen realizm i poczucie, że przenosi się w sam środek akcji. Każdy z telewizorów Samsung Excellence Line otrzymał moduł One Connect Pro, który umożliwia uporządkowanie przewodów. W tym celu wystarczy podłączyć je do niewielkiej skrzynki, którą z kolei umieścisz obok telewizora lub przymocujesz do stopy.

OLED w dwóch odsłonach

W tegorocznym portfolio telewizorów Samsung znalazły się dwa modele telewizorów OLED, a dokładniej mówiąc, chodzi o S90C i S95C, które będą dostępne w trzech przekątnych 55, 65 i 77 cali.  Samsung QE55S95C to najsmuklejszy telewizor Samsung, gdyż obudowa ma zaledwie 11 mm głębokości. Taki efekt był możliwy dzięki przeniesieniu złącz do zewnętrznego modułu One Connect Pro. Do 24 kwietnia zamówisz go w przedsprzedaży.

Telewizory Samsung OLED wyróżniają się połączeniem matrycy Samsung OLED z samoemisyjnymi pikselami OLED z kropką kwantową (Quantum Dot). W rezultacie użytkownik może liczyć na głęboką czerń i szeroką paletę żywych kolorów.

telewizor Samsung OLED S90C

Seria Neo QLED 4K

Na serię Samsung Neo QLED 4K składają się trzy modele: QN95C, QN92C, QN85C. Dostępne w rozmiarach od 43 do 85 cali (w zależności od modelu). Każdy z nich charakteryzuje się technologią Quantum Mini LED, która przekłada się na precyzyjne sterowanie podświetleniem ekranu m.in. dzięki 14-bitowej skali luminancji. W efekcie widz ma do czynienia ze szczegółowym obrazem, zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach. Nowością jest Automatyczny Remastering HDR, który przekształca treści SDR na treści w jakości HDR (wykorzystanie sztucznej inteligencji). Algorytm zaproponuje ulepszenia w obszarach, takich jak jasność, kolory i szczegóły, aby dostarczyć obraz w stylu HDR.

Telewizory QN95C i QN92C mogą się pochwalić powłoką antyrefleksyjną (ograniczenie refleksów i odbić światła) oraz ultra szerokim kątem widzenia (widoczność detali nawet patrząc z boku). Model QN95C oferuje odświeżanie 144 Hz i ma dołączoną w zestawie kamerę z magnetycznym mocowaniem. Takie rozwiązanie przyda się podczas prowadzenia rozmów online, gdzie domowy ekran wykorzystuje się do pracy.

Cechy wspólne telewizorów Samsung 2023

Tegoroczne modele Samsung mogą się pochwalić trybem Eco, który optymalizuje zużycie energii. Świadomie korzystasz z energii elektrycznej i monitorujesz jej zużycie za pośrednictwem aplikacji SmartThings (opcja Energy). SmartThings to miejsce, w którym kreujesz inteligentny dom na własnych zasadach. Telewizory Samsung wyposażono w wbudowany Hub IoT, za sprawą którego ekosystem można będzie zbudować bez dodatkowych zewnętrznych urządzeń wielu firm.

Jako urządzenia Smart TV mają do zaoferowania odświeżony i sprawniejszy Smart Hub, w którym bardzo łatwo się odnaleźć w platformie VoD. treści są wyświetlane z podziałem na kilka kategorii. W ofercie nie znajdują się jedynie filmy czy seriale (aplikacje HBO Max, Netflix, Disney+), ale również aplikacje gamingowe (Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Utomik) i muzyczne (Spotify, Apple Music, Tidal).

Pod względem możliwości audio, tegoroczne telewizory Samsung na prawdę imponują, bowiem oferują wsparcie dla Q-Symphony.

Na koniec warto wspomnieć, że na polski rynek wejdą także tegoroczne soundbary Q-Serii. Są to modele HW-Q60C, HW-Q600C, HW-Q700C, HW-Q800C, HW-Q930 oraz HW-Q990C.

blog comments powered by Disqus
Portfolio telewizorów Samsung na 2023 rok!