PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Ekspresów kolbowych do kawy

Trzy gadżety na wakacje

Trzy gadżety na wakacje

Co prawda wakacje już trochę trwają jednak jeżeli urlop dopiero jest przed Wami, przyjrzyjcie się trzem gadżetom, które warto wziąć ze sobą wraz z innymi akcesoriami każdego urlopowicza. Tymi gadżetami jest aplikacja do robienia zdjęć, nawigacja GPS z przewodnikiem oraz czytnik e-booków.

Aplikacja do robienia zdjęć

Trudno sobie obecnie wyobrazić wyjazd na wymarzony urlop bez zabrania ze sobą aparatu fotograficznego. Jednak obecnie funkcję aparatu mogą zastąpić nam nowoczesne smartfony wyposażone w kamery. Obecnie najnowsze telefony posiadają naprawdę dobre aparaty wbudowane. Dodatkowo jeżeli zainstalujemy specjalne oprogramowanie – dostaniemy w pełni samowystarczalny sprzęt fotograficzny, który zapewni nam dużo zabawy.

Camera360

Ciekawym oprogramowaniem pod system Android jest Camera360. Program pozwala na dodawanie efektów do zdjęć, a także na poprawę jakości robionych zdjęć. W programie znajdziemy około 30 różnych efektów pogrupowanych w 6 głównych trybów zdjęciowych (Effect, Scenary, Funny, Tilt-shift, Colour-shift, Normal). Fotografowanie staje się czystą przyjemnością.

Nawigacja GPS z przewodnikiem

Wyjeżdżając na urlop, zwłaszcza w nieznane nam dotychczas rejony, warto zabrać ze sobą nawigację GPS. Współczesny sprzęt tego typu posiada szereg przydatnych funkcji, które mogą umilić zarówno podróż, jak i czas pobytu poza domem.

Mio Spirit 685

Zanim dokonamy zakupu nawigacji dobrze jest sprawdzić, czy posiada ona przewodniki miast, które planujemy zwiedzać. Nawigacja Mio Spirit 685 została zaopatrzona w przewodniki turystyczne  wraz z informacjami dotyczącymi atrakcji turystycznych w większych miastach Europy. W przewodnikach znaleźć możemy także dane dotyczące bazy hotelowej i gastronomicznej, adresy centrów handlowych i rozrywkowych, a także ambasad i konsulatów. W ten sposób, wyposażony w nawigację GPS podróżny, sam sobie staje się pilotem i przewodnikiem. Ważne jest również posiadanie aktualnej mapy w naszej nawigacji. Jeżeli nie posiadamy nowej mapy, niektóre trasy mogą być nieaktualne.

Czytnik e-booków

Często wyjeżdżając na wakacje planujemy ze sobą zabrać różne zaległe lektury. Przed wyjazdem gromadzimy książki, żeby i tak z większości z nich zrezygnować, ponieważ brakuje nam na nie miejsca w torbie. Jak sobie z tym brakiem miejsca na książki w naszym bagażu poradzić. Otóż możemy skorzystać z czytnika e-booków. W takim urządzeniu możemy umieścić setki książek, a jeżeli i tak to będzie dla nas za mało, inne pozycje możemy dokupić przez internet. Czytnik e-booków o przekątnej 6 cali i wadze ok. 300 gramów może zmieścić się w każdej torbie podróżnej. E-book oferuje doskonałą jakość tekstu i sprawia, że tekst czyta się łatwo, oczy nie męczą się, a obraz jest dobrze widoczny nawet pod dużym kątem i w silnym oświetleniu. Baterie w czytnikach działają bardzo długo – jedno ładowanie wystarcza na wyświetlenie 6 – 8 tys. stron,  dzięki czemu trzeba zabierać dodatkowej ładowarki.

e book

blog comments powered by Disqus
Trzy gadżety na wakacje